Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
استان ها خوزستان کد خبر: ۱۲۲۵۰۴۱ ۰۴ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۲:۱۴

زبیدی نیا گفت: با تلاش و همکاری رئیس و اعضاء شورای حل اختلاف شهرستان کارون جوانی که ۱۶ سال پیش مرتکب قتل شده بود با جلب رضایت اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت.

رهایی جوانی از چوبه دار پس از ۱۶ سال

به گزارش جام جم آنلاین از میزان ، معاون قضایی و رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان اظهار کرد: ۱۶ سال پیش نوجوانی ۱۵ ساله بر اثر آزار و اذیت فردی از فامیل خود و به جهت انتقام با اسلحه شکاری این فرد را به قتل می‌رساند که پس از مدتی این نوجوان دستگیر و روانه زندان می‌شود.

وی افزود: طی این چند سال خانواده قاتل جهت جلب رضایت اولیاء دم، بزرگان، خیرین و مصلحین زیادی را واسطه قرار دادند، ولی نتیجه‌ای حاصل نشد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان خوزستان اظهار کرد: یک سال پیش جوان قاتل با درخواست از شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندان مبنی بر پیگیری و جلب رضایت اولیاء دم، با ارجاع درخواست او به شعبه سوم کیفری اجرای احکام اهواز و موافقت این شعبه به درخواست این قاتل، پرونده وی جهت ایجاد صلح و سازش و جلب رضایت خانواده مقتول به شورای حل اختلاف شهرستان کارون ارجاع داده شد.

رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات، تلاش و کوشش اعضاء شورای حل اختلاف کارون بیان کرد: رئیس و اعضاء شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش خود و برگزاری چندین جلسه با خانواده مقتول، خوشبختانه توانستند رضایت اولیاء دم را جلب و این جوان را پس از ۱۶ سال مورد عفو و بخشش قرار دهند و از چوبه دار رهایی کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: