jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۴۳۷۶ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

فقط هتل آسمان نیست که مایه دقِ ارگ کریمخانی شیراز شده است، برخی افراد به‌ظاهر ورزشکار و هیجان دوست هم طی روزهای گذشته و برای چندمین بار در سال‌های اخیر، خط و خراش‌هایی روی صورتش کشیده‌اند؛ همان‌ها که در روزهای گذشته و دور از نگاه متولیان میراث، از دیواره‌های بدون حفاظ ارگ بالا رفتند تا بار دیگر ثابت شود این بنای تاریخی بیش از سخنان و نویدهایی که برای حفاظت آن داده می‌شود به مراقبت واقعی و ملموس نیاز دارد.

ایرنا در گزارشی نوشت، عکس‌هایی که ۲۴ مرداد ۹۸ در فضای مجازی منتشر شد نشان می‌داد دو نفر از دیواره‌های ارگ کریمخان‌زند شیراز بالا می‌روند و وزن خود را به آجرهای قدیمی این بنای تاریخی تحمیل می‌کنند؛ همان کاری که یک نفر دیگر در مهر ۹۶ کرده بود و از هنرمندی هایش فیلم هم در فضای مجازی پخش شد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس دراین‌باره گفته: عکسی که در این باره منتشر شده متعلق به زمانی بعد از پایان یافتن وقت کاری ارگ کریمخانی طی شب‌های اخیر بوده و در محوطه بیرونی این مجموعه رخ داده است و به همین دلیل کارکنانی هم که داخل ارگ بودند متوجه این مساله نشده‌اند.
سرهنگ محمدرضا بهمنی‌نژاد افزود: از این پس با تشدید نظارت در مجموعه زندیه،کسانی که هرگونه تعرضی به بناهای تاریخی این محل و خصوصا ارگ کریمخانی انجام دهند دستگیر و تحویل مقامات قضایی خواهند شد.
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس در ادامه گفت: پرونده قضایی علیه کسانی که عکس آنها در حین بالا رفتن از دیواره ارگ کریمخانی در فضای مجازی منتشر شده تشکیل شده اما هنوز این افراد به‌طور دقیق شناسایی و دستگیر نشده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر