jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۲۴۳۵ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

کره شمالی ضمن هشدار جدی به همسایه جنوبی به دلیل برگزاری رزمایش مشترک با آمریکا و استقرار تجهیزات جنگی دارای فناوری‌های بالا در شبه جزیره، تاکید کرد سئول بهای گزافی برای این اقدامات خود پرداخت خواهد کرد. کمیسیون صلح این کشور دیروز در بیانیه‌ای ، رزمایش‌های نظامی مشترک را دلیل اصلی تشدید تنش در شبه‌جزیره کره و جلوگیری از توسعه روابط بین کره‌ای دانست‌. این نخستین بیانیه کمیسیون صلح کره شمالی از ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت ۱۳۹۸) یعنی از زمانی است که تمرینات هوایی مشترک آمریکا و کره جنوبی برگزار شد.‌/ ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر