jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۲۲۵۰   ۱۷ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان جوان مطالب مهم و راهنمایی‌های بسیار دقیق و ارزشمندی را بیان فرمودند.

یکی از آنها تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگانی کل کشور حتی در تیم‌های ورزشی بود و ایشان تاکید داشتند سرمربیان و مربیان تیم‌های ورزشی ایرانی باشند. این چیزی است که در والیبال جوانان و برخی حوزه‌های دیگر از جمله حوزه‌های علمی مشاهده کرده‌ایم.
نکته دیگر، تاکید ایشان به جوانان برای بصیرت‌افزایی و پیشه کردن روحیه و منش انقلابی بود. تجربه تاریخی ما بعد از انقلاب اسلامی و به‌ویژه در دوران جنگ تحمیلی نشان داد که اگر ما روی جوان‌ها تکیه کنیم و جوان‌های ما آن مشی انقلابی را دنبال کنند بسیاری از نشدن‌ها را شدنی می‌کنند به همین دلیل است که الان در حالی که زمانی حتی سیم خاردار نداشتیم به جایی رسیده‌ایم که تمامی تجهیزات نظامی مورد نیاز کشور را خودمان تولید می‌کنیم و یکی از تولیدکنندگان عمده در دنیا هستیم و الان دشمن از صدور موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سایر کشورها در هراس است. همه اینها به همت جوان‌های انقلابی، حاصل شده است و در سایر حوزه‌ها از جمله نانوفناوری، سلول‌های بنیادی، زیست‌فناوری، هوافضا، ماهواره و خیلی حوزه‌های دیگر نیز همین جوان‌های انقلابی پای کار بودند.
بی‌شک این توصیه رهبر معظم انقلاب سرآغاز خیلی خوبی برای گام گذاشتن در بیانیه گام دوم خواهد بود که می‌تواند افق بسیار خوبی را که حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای ترسیم فرموده‌اند پیاده کند و این با همت جوانان بصیر، انقلابی و نخبه و توانمند که متکی به خود هستند و به استقلال کشور می‌اندیشند شدنی است.

محمدمهدی زاهدی

رئیس کمیسیون آموزش مجلس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها