jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۹۸۰۸ ۰۵ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

آقا هرچند در ظواهر امر ربطی به صفحات فرهنگ و هنر ندارد ولی از آنجا که روز گذشته مایه انبساط خاطر دوستان میز فرهنگی و رسانه را فراهم آورد پس به نوعی از اجزای پشت صحنه امروز محسوب می‌شود و می‌تواند مایه انبساط خاطر شما را هم فراهم کند.

خب اجمالا در جریان هستید که روز گذشته انتخاباتی برگزار شده به نام انتخابات شورایاری‌ها! حالا این‌که این شورایاری چه هست و چه باید باشد بماند ولی اجمالا در جریان باشید که یکی از نماینده‌های مجلس که نمایندگی یکی از شهرهای شمال شرقی کشور را در مجلس شورای اسلامی به عهده دارد در انتخابات شورایاری‌های تهران از یکی از محلات شمال شهر هم نامزد شده بود! خلاصه که پیدا کنید مردمی را که قرار است ایشان نمایندگی‌شان را به عهده داشته باشد که بالاخره نماینده مردم محله مزبور در شمال تهران است یا نماینده مردم شهر مزبور در شمال‌شرق ایران! خلاصه که بزنید کف قشنگه را به زرنگی آقای دکتر!
بگذریم آقا... بگذریم... و اما بعد... بالاخره طلسم این مصاحبه مشروح و تفصیلی مرتضایی‌فرد شکست. مرتضایی‌فرد که حوزه موسیقی صفحات فرهنگ و هنر را در تیول خویش دارد چندی قبل مصاحبه‌ای کرده بود با استاد حسام‌الدین سراج که برای خیلی از ایرانی‌ها کلی خاطره و نوستالوژی به همراه دارد و قابل احترام. شما که غریبه نیستید اما انتشار این مصاحبه مدام به دلایل مختلف به تعویق می‌افتاد. دلیل تعویق افتادنش هم البته ارادت جناب سردبیر و مدیرمسؤول به ایشان بود که این‌که روزی منتشر شود که ضریب مناسبی هم پیدا کند. خلاصه که نوید می‌‎دهیم این روز رسید و شما می‌توانید ریز گفت‌وگوی مرتضایی‌فرد با سراج را از این صفحه شروع و در صفحه 12 دنبال کنید.
بچه‌های سینما هم به دلیل حواشی اخیر این روزها و کل کل بین ما و انگلیسی‌ها، فرصت را مناسب دیده‌اند و یادی کرده‌اند از فیلم سینمایی «یتیم‌خانه ایران». فیلمی که هرچند بخش‌هایی از تاریخ ایران را روایت می‌کند، اما اشاراتی هم دارد به دخالت‌ها و موش دواندن‌های انگلیسی‌ها که باعث یک فاجعه انسانی در ایران شد. مشروح این گفت‌وگو در صفحه 11 منتشر شده است.
در نهایت هم این‌که امروز پنج مرداد است و سالروز عملیات موفقیت‌آمیز مرصاد که چشم طمع ارتش نیم‌بند منافقین خلق را در آخرین روزهای جنگ کور کرد و چنان ضربه‌ای به این سازمان جهنمی زد که تا امروز کمر راست نکرده. همین الان هم که مشغول خواندن این سطور هستید، اعضای درب و داغانش در آلبانی نشسته‌اند و در شبکه‌های اجتماعی مشغول لجن‌پراکنی‌اند. خلاصه که به مناسبت این روز یک بسته جمع و جور کتابی بسته‌ایم توی صفحه 10.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر