jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۹۷۳۷   ۰۵ مرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گفت‌وگویی که با جام‌جم داشت از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و تصریح کرد: از افزایش قیمت مرغ تا 14هزار و 500 تومان اطلاع داشتم اما ظاهرا این نرخ دوباره رشد داشته است و به بیش از 15 هزار تومان رسیده است.

تابش در مورد علت افزایش قیمت مرغ توضیح داد: قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار 12هزار و 900 تومان است و وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد عرضه به میزانی است که می‌توان این نرخ را کنترل کرد و پاسخگوی نیاز مردم باشد، اما آن‌طور که اتحادیه تولیدکنندگان مرغ اعلام کرده ظاهرا به‌دلیل نبود واکسن و گرما تلفاتی در این بخش صورت گرفته که در قیمت تمام‌شده مرغ تأثیرگذار بوده است.
اکنون بحث تعیین عوارض صادراتی مرغ و همچنین توزیع مناسب شرکت پشتیبانی امور دام را در دستور کار داریم و در همین هفته مرغ با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار (12هزار و 900 تومان) عرضه خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها