jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۱۸۶۷۹   ۳۱ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

در پی وقوع سیلاب‌های اخیر در جنوب آسیا، یک خانواده هندی از پیدا کردن ببری وحشی خبر داده‌اند که روی تختی در خانه آنها مشغول استراحت بوده است.

به گزارش ایسنا، در تصاویر منتشر شده از این اتفاق، ببری بزرگ دیده می‌شود که روی تختی در خانه یک خانواده روستایی در ایالت سیل‌زده آسام واقع در شمال شرقی هند در حال استراحت است. تصور می‌شود این ببر از پارک ملی کازیرانگا که یک سایت میراث جهانی یونسکو به شمار رفته و محل زندگی ببرها، فیل‌ها، خرس‌ها و بزرگ‌ترین جمعیت کرگدن‌های تک‌شاخ است، گریخته باشد.
یک دامپزشک در تلاش برای آرام کردن این ببر با دارو و انتقال دوباره آن به پارک بوده اما با توجه به آن که ببر در موقعیت خطرناکی قرار نداشته و آرام بوده، هیچ‌گونه داروی آرام‌بخشی به او داده نشده است.
طبق اعلام صندوق جهانی حیات وحش، تنها ۳۹۰۰ قلاده ببر در طبیعت زندگی می‌کنند و از این رو ببرها حیواناتی در معرض خطر انقراض به حساب می‌آیند.
به گفته مسؤولان پارک ملی کازیرانگای هند این ببر تنها حیوانی نبوده که در طول سیلاب‌های اخیر از این پارک فرار کرده بلکه پیشتر چندین گوزن، کرگدن و فیل نیز از این پارک گریخته بودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر