jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۸۳۷۶ ۲۷ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

وزیر نیرو از پیوستن بخش قابل توجه مشترکان پرمصرف برق پارسال به مشترکان خوش مصرف امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به این‌که قطع برق برخی ادارات دولتی پرمصرف در زمان اوج مصرف آنها را توجیه و تنبیه کرده است، افزود: در روزهای گذشته برق برخی ادارات دولتی پرمصرف با تصمیم استاندار تهران در زمان اوج مصرف قطع و پس از پایان زمان اوج مصرف دوباره وصل شده است که طبق گزارش‌های ارسال‌شده توجه و تنبیه کافی انجام شده است.
وی با بیان این‌که سال گذشته به پیشنهاد وزارت نیرو موضوع ایجاد محدودیت برای مشترکان پرمصرف با اولویت شرکت‌های دولتی در هیات وزیران به تصویب رسیده است، گفت: در عین حال که انتظار رعایت الگوی مصرف در بخش خانگی، تجاری و اداری وجود دارد، اما برخورد با مشترکان پرمصرف را در بخش دولتی شروع کردیم.
وزیر نیرو با اشاره به مصوبه هیات وزیران درخصوص تغییر ساعات اداری در ۱۹ خرداد و ۱۳تیر سال گذشته ادامه داد: در مصوبه اول تغییر ساعت اداری در چهار استان و در مصوبه دوم در همه استان‌های کشور مصوب شد که با توجه به اطلاعات ارسال‌شده از سوی شرکت توزیع برق، دما و شرایط، استانداران برای تغییر ساعت تصمیم‌ بگیرند.
اردکانیان کاهش فشار دستگاه‌های سرمایشی به شبکه برق و جلوگیری از کمبود و قطع برق و بروز خاموشی را هدف از اجرای این مصوبه دانست و افزود: این طرح سبب مدیریت مصرف معادل 2000مگاوات برق در کشور شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر