jamejamonline
استان ها اصفهان کد خبر: ۱۲۱۷۶۲۳   ۲۴ تير ۱۳۹۸  |  ۱۴:۲۲

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری 6 مفسد اقتصادی که با ترغیب مردم به پرداخت وام بدون ضامن توانسته بودند رقمی بالغ بر 927 میلیارد ریال کلاهبرداری کنند، خبر داد.

دستگیری 6 مفسد اقتصادی با 100 میلیارد ریال کلاهبرداری

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم‌بیگی اظهار داشت: برخورد با مفسدان اقتصادی یکی از مأموریت‌های ویژه نیروی انتظامی است و این نیرو قاطعانه با کسانی که دارای فعالیت اقتصادی خارج از چارچوب و موازین قانونی باشند، برخورد می‌کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در همین رابطه کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی استان اصفهان در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان در قالب پرداخت وام کم بهره و بدون ضامن، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: در تحقیقات وسیعی که توسط کارآگاهان صورت گرفت مشخص شد، شاکیان اقدام به دریافت وام کم بهره کرده و در قبال آن چکی با رقم بالاتر از مبلغ وام به عنوان ضمانت در اختیار افراد وام دهنده قرار دادند.

معصوم‌بیگی افزود: در ادامه متهمان علاوه بر دریافت اصل مبلغ بدهی و سود آن با تغییر در مفاد قرار داد فی ما بین اقدام به دریافت سودی بیش از مبلغ مورد توافق کرده و برای قانونی جلوه دادن کار خود چک ضمانت را به مرجع قضائی ارجاع و براساس آن حکم توقیف اموال شاکیان را می‌گیرند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: با تکمیل شدن تحقیقات توسط کارآگاهان، پرونده این افراد توسط کارشناسان به صورت دقیق مورد بررسی و محاسبه قرار گرفت که در نهایت کذب بودن ادعای متهمان تائید و مشخص شد افراد مذکور با این شیوه توانسته‌اند رقمی بالغ بر 927 میلیارد ریال را به صورت غیر قانونی دریافت کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در این رابطه 6 مفسد اقتصادی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند، اظهار داشت: به شهروندان توصیه می‌کنیم فریب تبلیغات کاذب با هدف پرداخت وام کم بهره که توسط اشخاص و یا مراکز و مؤسسات بدون مجوز که در هیچ جایی ثبت رسمی نشدند و فعالیت آن‌ها نیز قانونی نیست را نخورده و در صورت هرگونه برخورد با این گونه فعالیت‌های اقتصادی غیر قانونی موضوع را سریعاً از طریق شماره تلفن 110 به اطلاع پلیس برسانند تا برابر قانون با آنان برخورد شود.

معصوم‌بیگی گفت: این روزها با توجه به شرایط اقتصادی و بروز مشکلاتی در زندگی مردم عده ای سودجو و فرصت طلب اقدام به تبلیغات درخصوص پرداخت وام بدون ضامن می‌کنند و برخی هم تصور می‌کنند از این طریق می‌توانند بدون مراجعه به بانک مشکل خود را حل کنند که در خصوص این گونه فعالیت‌های غیر قانونی هشدار می‌دهیم و از مردم می‌خواهیم که به تبلیغات کاذب در خصوص پرداخت وام اعتماد نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: