jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۲۱۶   ۲۳ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پایگاه اورژانس دارالشفاء

از همان اول می‌رویم پیش امام رضا (ع)

سرش را که از در چوبی اتاق بیرون ببرد و بچرخاند سمت راست، انوار طلایی قبر و ضریح مطهر امام رضا(ع) می‌پاشد توی چشمانش. اما سرش شلوغ است و گاه‌به‌گاه و همین ‌که مجالی دست بدهد خود را به در می‌رساند؛ دری که در پایین پای ضریح مطهر در رواق گنبد حاتم‌خانی است؛ همانجا که از ایوان طلای صحن آزادی می‌شود به آن رسید. اینجا یکی از ده پایگاه اورژانسِ داخل حرمِ دارالشفاء است و یکی از دو مرکز فوریت‌های پزشکی مخصوص بانوان حرم.

زهرا رضایی‌عطاقلی‌پور، کارشناس پرستاری است و از خرداد 74 یعنی وقتی 24 سال داشت و تازه از دانشکده پرستاری فارغ‌التحصیل شده بود، به خدمت دارالشفاء درآمد، در اولین پایگاه اورژانس تازه تاسیس داخل حرم، البته کاملا اتفاقی، هر چند بعدها یادش آمد که در دوران دانشجویی خوابی دیده که تعبیرش همین خدمت بوده است: «خواب دیدم روی قبر مطهر امام رضا(ع) برنج ریخته شده و من دارم برای خودم از این برنج‌ها جمع می‌کنم که بعدها برایم تعبیر شد روزی‌خور در این خانه بوده‌ام.» زهرا عاشق خدمت به زائران امام رئوف است و به ما می‌گوید: «هرچه از معنویات و مادیات روزی‌شان شده، نتیجه همین خدمت است.» زهرا شفای مادرش که دکترها از او قطع امید کرده بودند و همچنین حضور برای سه‌سال پی‌در‌پی در اربعین و خدمت‌رسانی به زوار اربعین را هم از برکات خدمتش می‌داند. جان‌کلام را زهرا این‌گونه شرح می‌دهد: «بقیه وقتی از همه‌جا می‌مانند، می‌آیند پیش امام‌رضا(ع)، ولی ما از همان اول و برای هر چیزی به خود امام رئوف عرض‌حاجت می‌کنیم و صددرصد دست پر برمی‌گردیم.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر