jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۱۷۲۱۶ ۲۳ تير ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پایگاه اورژانس دارالشفاء

از همان اول می‌رویم پیش امام رضا (ع)

سرش را که از در چوبی اتاق بیرون ببرد و بچرخاند سمت راست، انوار طلایی قبر و ضریح مطهر امام رضا(ع) می‌پاشد توی چشمانش. اما سرش شلوغ است و گاه‌به‌گاه و همین ‌که مجالی دست بدهد خود را به در می‌رساند؛ دری که در پایین پای ضریح مطهر در رواق گنبد حاتم‌خانی است؛ همانجا که از ایوان طلای صحن آزادی می‌شود به آن رسید. اینجا یکی از ده پایگاه اورژانسِ داخل حرمِ دارالشفاء است و یکی از دو مرکز فوریت‌های پزشکی مخصوص بانوان حرم.

زهرا رضایی‌عطاقلی‌پور، کارشناس پرستاری است و از خرداد 74 یعنی وقتی 24 سال داشت و تازه از دانشکده پرستاری فارغ‌التحصیل شده بود، به خدمت دارالشفاء درآمد، در اولین پایگاه اورژانس تازه تاسیس داخل حرم، البته کاملا اتفاقی، هر چند بعدها یادش آمد که در دوران دانشجویی خوابی دیده که تعبیرش همین خدمت بوده است: «خواب دیدم روی قبر مطهر امام رضا(ع) برنج ریخته شده و من دارم برای خودم از این برنج‌ها جمع می‌کنم که بعدها برایم تعبیر شد روزی‌خور در این خانه بوده‌ام.» زهرا عاشق خدمت به زائران امام رئوف است و به ما می‌گوید: «هرچه از معنویات و مادیات روزی‌شان شده، نتیجه همین خدمت است.» زهرا شفای مادرش که دکترها از او قطع امید کرده بودند و همچنین حضور برای سه‌سال پی‌در‌پی در اربعین و خدمت‌رسانی به زوار اربعین را هم از برکات خدمتش می‌داند. جان‌کلام را زهرا این‌گونه شرح می‌دهد: «بقیه وقتی از همه‌جا می‌مانند، می‌آیند پیش امام‌رضا(ع)، ولی ما از همان اول و برای هر چیزی به خود امام رئوف عرض‌حاجت می‌کنیم و صددرصد دست پر برمی‌گردیم.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر