jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۱۵۱۳۰   ۱۳ تير ۱۳۹۸  |  ۱۲:۰۲

مسئول بهداشت محیط شهرستان مرزی بندر آستارا نسبت به سرطانزا بودن رنگ های شیمیایی و مصنوعی در تولید بستنی های رنگی هشدار داد.

بستنی با طعم سرطان

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا ، مجید میزانی اظهار داشت: فروش انواع بستنی و آبمیوه در فصل تابستان در بازارهای مختلف افزایش یافته و متأسفانه، رنگ‌های چشم نواز بکار رفته در بسیاری از آنها مصنوعی و شیمیایی است.

وی افزود: رنگ‌های مصنوعی و شیمیایی باید در حوزه صنعت کاربرد داشته باشد و استفاده هر چند اندک آنها در تهیه بستنی‌ها، به شدت مضر است و مصرف اینگونه بستنی‌ها بعد از سال‌ها منجر به ابتلاء به بیماری سرطان خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۰۲ مورد عرضه انواع بستنی و آبمیوه در مقابل یا داخل غرفه‌های بازار ساحلی آستارا مشاهده و شناسایی شده، در حالی که این بازار مختص به عرضه انواع پوشاک، سوغاتی، کیف و کفش، وسایل مسافرتی و لوازم بهداشتی و آرایشی است.

مسئول مرکز بهداشت محیط آستارا بیان کرد: اغلب عرضه کنندگان بستنی و آبمیوه در بازار ساحلی آستارا فاقد یخچال و ویرین مرتبط هستند و علاوه بر رنگ‌های مصنوعی و شیمیایی بکار رفته در بستنی‌ها، فعالیت آنها از منظر بهداشتی نیز محل اشکال است.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا نیز کاربرد رنگ‌های مصنوعی و شیمیایی در تولید بستنی‌ها را معضلی بدتر از گرانفروشی و کم فروشی دانست و بر برخورد جدی عوامل مرکز بهداشت محیط و اصناف با مصادیق این تخلف تاکید کرد.

کامبیز لقمانی مقدم گفت: سلامت شهروندان و مسافران، شوخی بردار و قابل چشم پوشی نیست و باید با جدیت با عرضه کنندگان خوراکی‌های دارای رنگ‌های غیر طبیعی برخورد شود و این معضل از منظر تداخل صنفی و سد معبر نیز قابل پیگیری است و متولیان امر در این خصوص اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر