jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۶۹۸۰ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: افزایش قیمت مسکن در تهران به طور متوسط ۱۰۴ درصد که نزدیک به دو‌برابر است، تجربه شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ عباس فرهادیه با اعلام آمار گرانی مسکن در خصوص علل آن افزود: این افزایش قیمت ناشی از فاکتورهای تشکیل‌دهنده یک ساختمان است که چهار فاکتور تشکیل‌دهنده زمین، مجوزها، مصالح ساختمانی و هزینه تأمین مالی هستند.
وی گفت: اگر سامانه بازار املاک ایران کامل، جامع و معاملات به اندازه کافی در آن ثبت شود، فروشنده‌های ملک یا خریداران، الگویی مناسب در اختیار خواهند داشت.
فرهادیه با اشاره به تزریق قیمت‌های غیرواقعی و مسموم به بازار، اظهار کرد: اگر قیمت‌ها شفاف و واقعی در اختیار مردم قرار بگیرد، به نفع همه است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر