رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری زنی که با ایجاد صفحه رمالی و انرژی درمانی در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
کد خبر: ۱۲۰۶۰۵۳
انرژی درمانی «حمیرا» کلاهبرداری از آب درآمد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سرهنگ تورج کاظمی دراین باره گفت: چندی پیش درپی شکایت خانمی ۳۱ ساله ساکن تهران مبنی بر کلاهبرداری ۲۵ میلیون ریالی یک رمال و فالگیر از وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، پیگیری پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. شاکی نیز پس از حضور در مقر پلیس گفت که درپی بروز یکسری مشکلات در زندگی شخصی‌اش به دنبال راهی برای جلوگیری از اتفاقات ناگوار بوده که در یکی از شبکه‌های اجتماعی به یک صفحه دعانویسی و فالگیری برخورد کرده و با مدیر آن ارتباط گرفته است.

وی با بیان اینکه شاکی بسیاری از مسائل و مشکلات شخصی خود را را با فرد فالگیر در میان گذاشته است، گفت: مدتی بعد مدیر صفحه فالگیری با این ادعا که انرژی درمانی شاکی را آغاز کرده است، اطلاعات دیگری از زندگی وی به دست آورده و شاکی نیز با تلقین این مساله که روحیه اش بهتر شده است، به ارتباطش با این فرد ادامه داده است تا جایی که طی چندین مرحله ۲۵ میلیون ریال به حساب وی واریز کرده و پس از آن دیگر از فالگیر خبری نشده است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به آغاز تحقیقات برای شناسایی و دستگیری متهم گفت: کاراگاهان پلیس فتا با شیوه‌های فنی و مهندسی معکوس هویت مدیر صفحه مذکور را که یک زن ۳۴ ساله به نام حمیرا بود، در محله جیحون شناسایی کردند که بلافاصله موضوع به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای ارجاع شد و پس از اخذ دستورات لازم متهم در عملیاتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

کاظمی با اشاره به انجام بازجویی از متهم گفت: این فرد که در ابتدا سعی داشت خود را بیگناه جلوه دهد پس از مواجهه با شاکی به جرم خود اعتراف کرد و انگیزه اش از این کار را کسب درآمد از افراد دارای مشکل خانوادگی اعلام کرد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به تشکیل پرونده برای این متهم گفت: صفحه این فرد نیز در فضای مجازی مسدود شد و متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها