jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۵۳۲۳   ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: فضایی که در بازار ارز در دو سه هفته گذشته به وجود آمده ناشی از تأثیر تنش‌ها و متغیرهای سیاسی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: من عامل اقتصادی در این تغییرات نمی‌بینم و بانک مرکزی همچنان در بازار حضور دارد و همان طور که نوسانات ممکن است هر لحظه با تغییر متغیرهای سیاسی بازگردد، همیشه توصیه کرده‌ام در بازار ارز سرمایه‌گذاری انجام نشود؛ زیرا در حال حاضر عوامل اقتصادی دلیل افزایش قیمت ارز نیست.
وی گفت: امیدواریم اتفاقاتی که به عنوان آثار روانی متغیرهای سیاسی در بازار مطرح می‌شود به حداقل برسد و مردم نیز بر اساس متغیرهای سیاسی وارد این سرمایه‌گذاری‌ها نشوند. بانک مرکزی پیش‌بینی‌ها و کنترل لازم را خواهد داشت و این مقطع نیز خواهد گذشت و خوشبین هستم که اتفاقات بهتری رخ خواهد داد. وی با بیان این که بانک مرکزی در متغیرهای سیاسی نقش ندارد و هر روز ممکن است نوساناتی وجود داشته باشد، گفت: هیچ کدام از اینها قابل پیش‌بینی نیست.
همتی افزود: بانک مرکزی امکانات و توانایی‌های خود را دارد، اما قرار نیست هر روز بر اساس فشارهای روانی فضای سیاسی در بازار مداخلات سنگین داشته باشیم. هم‌اکنون شرایط بانک مرکزی از نظر امکانات و توانایی‌هایی که دارد نسبت به گذشته تفاوتی نکرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر