jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۰۴۸۴۱ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۹:۳۰

سخنگوی وزارت خارجه چین در مصاحبه مطبوعاتی در پکن به خبرنگاران چینی و خارجی گفت که پکن از پایبندی دقیق و کامل ایران به برجام تقدیر می کند و همکاری های ایران در عرصه انرژی با دیگر کشورها را قانونی و مشروع می داند.

پکن از پایبندی کامل ایران به برجام تقدیر کرد

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «گنگ شوانگ» خاطر نشان کرد: چین از ابتدای توافق هسته ای سال 2015 میلادی یک پای ثابت آن بوده است و به اتفاق دیگر طرف های ذی ربط به این توافق پایبند است و از برجام حراست می کند.

وی درباره فشارهای آمریکا بر کشورهای دیگر به علت تمدید نکردن معافیت های خرید نفت از ایران گفت: چین همچنان از توافق هسته ای جامع سال 2015 میلادی حمایت می کند.

او برجام را یک توافق جامع و چند جانبه مصوب شورای امنیت سازمان ملل دانست و افزود: این توافق برای منع اشاعه و حراست از صلح و ثبات خاورمیانه بسیار با اهمیت است.

سخنگوی وزارت خارجه چین در مصاحبه خود تاکید کرد که توافق هسته ای سال 2015 میلادی باید به طور جامع و با روشی بسیار موثق و موثر اجرا شود.

گنگ شوانگ بار دیگر تصریح کرد که چین مخالف تحریم های یکجانبه و سوء قضاوت های درازمدت از سوی آمریکا علیه ایران است پکن بر این باور است که همکاری های انرژی میان ایران و دیگر کشورهای جامعه بین المللی کاملا مشروع، منطقی و قانونی است و باید مورد احترام و حراست قرار گیرد.

وی از اینکه ایران به طور دقیق و با تعهد پایبندی خود را به برجام نشان داده است، از تهران تقدیر کرد و گفت: ایران از ابتدا به توافق و مفاد آن کاملا پایبندی نشان داده است و چین هم با طرف های دیگر برای اجرای آن همکاری و از حقوق مشروع و منافع تجاری چین حفاظت خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر