حمید استیلی، مدیر تیم ملی امید که از طریق پسر یکی از مسؤولان فدراسیون فوتبال، اسپانسر برای این تیم آورده و کار مدیریت آن را انجام می‌دهد، با زلاتکو کرانچار به مشکل خورد. این اختلافات باعث شد تا خیلی زود شایعاتی درباره برکناری کرانچار به گوش برسد. این مربی هم که شاکی شده بود به مسؤولان فدراسیون فوتبال پیغام داد اگر بخواهند برکنارش کنند، غرامت قراردادش را می‌گیرد. ظاهرا قرارداد کرانچار و فدراسیون مرحله به مرحله امضا شده و بندی در آن وجود دارد که اگر فدراسیون از عملکردش راضی نباشد، او را برکنار می‌کند. فدراسیون معتقد است نتایج دوره اول راضی کننده نبوده ولی کرانچار می‌گوید تیم را به مرحله بعدی رسانده و این یعنی عملکردش بد نبوده است. ظاهرا دو طرف برای فسخ قرارداد در حال توافق هستند.
کد خبر: ۱۲۰۴۷۲۴


در همین حال فدراسیون فوتبال هم برکناری کرانچار را تایید کرده است. مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در این باره می‌گوید: «باید در دی ماه برای حضور در مرحله نهایی انتخابی المپیک 2020 به تایلند برویم و جامعه فوتبال یک عزم جدی برای المپیکی شدن تیم فوتبال ایران دارد. تیم ایران در مرحله اول با سرمربیگری کرانچار هفت امتیاز گرفت و به همراه عراق صعود کرد، اما ارزیابی این بود که برای مرحله بعدی از یک مربی دیگر استفاده شود. بر همین اساس با کرانچار به توافق و تفاهم رسیدیم. سرمربی بعدی تیم امید هم ایرانی خواهد بود.»
ظاهرا دو گزینه نهایی هستند تا روی نیمکت بنشینند. یکی از این گزینه‌ها یحیی گل محمدی است. او رابطه نزدیکی با حمید استیلی دارد. مدیر تیم ملی او را به فدراسیون پیشنهاد داده و تاکید کرده با گل محمدی شانس تیم امید زیاد خواهد بود. از سویی کمیته ملی المپیک هم می‌خواهد روی انتخاب مربی نظارت داشته باشد. نظر آنها روی جواد نکونام است. در جلسه‌ای هم که صالحی امیری رئیس کمیته ملی و تاج رئیس فدراسیون فوتبال برگزار کردند نام نکونام مطرح شد. فدراسیون فوتبال به طور قطع یکی از این دو گزینه را نهایی خواهد کرد. شنیده می‌شود نکونام میل زیادی به حضور در تیم امید ندارد چون رابطه نزدیکی با حمید استیلی ندارد. گل‌محمدی اما به نیمکت نزدیک‌تر شده است.
وعده تازه تاج درباره انتخاب سرمربی تیم ملی
مهدی تاج هر روز یک زمان تازه برای اعلام نام سرمربی تیم ملی اعلام می‌کند و آخرین اظهارنظرش هم خبر از تمدید مدت زمان انتخاب مربی جدید دارد. او در این باره می‌گوید: «مشکلات خاص خودمان را داریم که هم ارزی است و هم برخی مسائل خاص. صحبت‌های جدیدی صورت گرفته و ان‌شاءا... به‌زودی اعلام می‌شود. سرمربی بعدی تیم ملی خارجی است و به‌زودی معرفی می‌شود. تصورم این است که باید زودتر سرمربی تیم ملی را معرفی می‌کردیم، به دلیل برخی مسائل که گفتم، این اتفاق رخ نداد. به هر حال سرمربی جدید به‌زودی معرفی می‌شود.» تاج در پاسخ به این سوال که آیا سرمربی تیم ملی تا زمان برگزاری فینال جام حذفی (9 خرداد 98) معرفی شود یا خیر؟ می‌گوید «بله، این اتفاق می‌افتد.»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها