jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۳۴۹۹ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

بازار آزاد طلا و ارز تهران یکشنبه شاهد افزایش قیمت‌ها بود، ‌به طوری که هر دلار آمریکا 14هزار‌و‌150 تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید تا پنج میلیون تومان پیش رفت. آیت محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت‌وگو با ایرنا با بیان این‌که نرخ سکه به قطعه‌ای پنج میلیون تومان افزایش یافته گفت: قیمت کنونی سکه تمام بهار آزادی نسبت به بهای طلا حدود 500 هزار تومان حباب دارد.

او درباره علت افزایش قیمت طلا و ورود بهای سکه به کانال پنج میلیون تومانی، اظهار کرد: اتفاق مهم سیاسی و اقتصادی که باعث این افزایش قیمت شده باشد رخ نداده، هرچند رشد بهای اونس جهانی و نرخ دلار بی‌تأثیر نبوده است.
علت اصلی افزایش قیمت سکه، عامل روانی و انتظار برای رشد قیمت‌هاست. درواقع، پیش از این انتظار می‌رفت نرخ طلا و سکه در فروردین و اردیبهشت‌ افزایش یابد که این اتفاق رخ داد و قیمت‌ها اندکی بالا رفت.
محمدولی ادامه داد: سیاست‌های دولت و بانک مرکزی نیز در ساماندهی بازار پولی و نیز سکه و طلا مؤثر است، در صورت هدفمند و منطقی بودن این سیاست‌ها می‌توان انتظار داشت جلوی تلاطم و نوسان در بازارهای مختلف گرفته شود.
وی به نقدینگی موجود در جامعه اشاره کرد و گفت: پولی که در اختیار مردم قرار دارد در میان بازارهای مختلف چرخیده و نوسان ایجاد می‌کند که باید فکری برای آن کرد. بهترین اقدام برای مدیریت نقدینگی در کشور، رونق بخشیدن به تولید و ایجاد اشتغال است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر