jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۳۰۹۵ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

در شرایطی که اروپایی‌ها در یک سال اخیر به پیروی از آمریکا روابط تجاری خود با کشورمان را قطع کرده‌اند، روسیه کمک‌حال ایران در دور زدن تحریم‌ها بوده است.

خرید نفت ایران توسط روسیه روی دیگر سکه تعاملات نفتی دو کشور بوده و در دیداری که اواخر سال ۱۳۹۵ بین بیژن زنگنه، وزیر نفت کشورمان و الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه صورت گرفت، قرار شد نفت ایران به یک شرکت روسی و برای مقاصد خارج از روسیه فروخته شود و ۵۰ درصد پول فروش نفت به روسیه، به‌صورت نقدی تحویل ایران داده و ۵۰ درصد دیگر صرف خرید کالا و خدمات از روسیه شود که این موضوع نیز در مرحله اجرا قرار گرفت.
هرچند جزئیات قرارداد ایران و روسیه برای فروش نفت به این کشور منتشر نشده است، اما نوواک، وزیر انرژی روسیه تاکنون چند بار به این قرارداد اشاره کرده که محتوای آن به نوعی تهاتر نفت ایران با کالای روسی است. به گفته کارشناسان، این قرارداد در شرایط تحریمی کمک موثری برای فروش نفت ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر