jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۰۲۸۸۰   ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۱۸:۴۰

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور به زائران حج تمتع سال جاری توصیه‌هایی گوشزد کرد.

توصیه‌های پلیس به زائران حج تمتع

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، سردار حسن مهری در همایش آموزشی توجیهی زائران تمتع سال 98 که صبح امروز در ورزشگاه 12 هزارنفری آزادی برگزار شد، اظهار داشت: نیروی انتظامی و پلیس اقداماتی در فرودگاه‌ به نمظور صیانت از مردم در عربستان برای پیشگیری از هرگونه موارد سوئی که ممکن است رخ دهد، انجام می‌دهد.

وی افزود: با توجه به تجربیاتی که در این خصوص وجود دارد لازم است نکاتی را به زائران گوشزد کنم؛ ممکن است برخی از زائران مبتلا به اعتیاد مواد مخدر هستند، در این خصوص مقررات سختگیرانه‌ای وجود دارد از این رو توصیه می‌کنم تا در فرصت باقیمانده بیماری خود را درمان کنند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور تصریح کرد: از عزیمت سفر زائرانی که مواد مخدر حمل کنند جلوگیری خواهد شد. طبق قانون حمل هرگونه مواد مخدر ممنوع است بنابراین در صورت کشف‌ آن علاوه بر دستگیری و صدور آرای قضایی از انجام این سفر معنوی محروم خواهند شد. علاوه براین زائرین نباید داروهای گیاهی که به مواد مخدر شباهت دارند همراه خود ببرند اما حمل داروهای تخصصی برای مریضی‌های خاص منعی ندارد.

سردار مهری با تأکید براینکه لیست داروهای ممنوعه که مطابق لیست سال گذشته است از طریق مدیران کاروان‌ها به زائرین اعلام خواهد شد، گفت: اگر زائری در فرودگاه‌های جده داروهایی مانند مرفین، متادون، هیدرو مرفین و ترامادول را همراه داشته باشد دستگیر خواهد شد. البته ما سعی می کنیم اگر زائری ناخواسته چنین داروهایی را در ساک خود قرار داد ارتباط پیشگیرانه را برای نبردن این داروها انجام دهیم.

وی به زائران توصیه کرد از سپردن مدارکشان به افراد ناشناس خودداری کنند و مایعات اسیدی و مواد اشتعال زا نیز در ساک خود قرار ندهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر