jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۰۲۲۵۷ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گوگل به‌تازگی و بدون هشدار قبلی دسترسی شبکه‌های پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی را به حساب‌های کاربری رسمی‌شان روی پلتفرم یوتیوب مسدود کرده است. در پی این اقدام، حساب‌های کاربری بخش «برنامه‌های پرس تی وی»، برنامه «ایران» و بخش «مستندها»ی این شبکه و حتی حساب‌های جی میل تحریریه خبر پرس تی وی نیز از دسترس خارج و مسدود شدند.

این برای اولین بار نیست که گوگل، کانال‌های شبکه پرس تی وی در یوتیوب را مسدود می‌کند. کانال نخست پرس تی وی در یوتیوب، در ماه دسامبر سال 2009 راه اندازی و در سپتامبر سال 2013 بسته شد. پس از آن، کانال جدیدی برای این شبکه ایجاد شد که تقریبا دو ماه بعد مسدود شد.
در پی بسته شدن این اکانت، سومین کانال یوتیوب پرس تی وی نیز ایجاد شد که پنج ماه پس از راه‌اندازی غیرفعال شد. کانال چهارم این شبکه در یوتیوب نیز با حدود بیش از 270 هزار مشترک فعال، مشغول به فعالیت بود که به تازگی و بدون هشدار قبلی و در پی ادعایی مبنی بر نقض سیاست‌های گوگل، بسته شد.
حبیب عبدالحسین، مدیر وبسایت و رسانه‌های اجتماعی پرس تی وی در خصوص بسته شدن حساب کاربری گوگل پرس تی وی گفت: علاوه بر بسته شدن این حساب بدون هشدار قبلی، حساب کاربری تعدادی از اشخاص و کارشناسانی نیز که با پرس تی وی در ارتباط بودند، بسته شده است.وی با اشاره به استقبال فوق‌العاده از تولیدات و اخبار پرس تی وی در رسانه‌های اجتماعی گفت اعمال محدودیت‌ها بر وبسایت و رسانه‌های اجتماعی این شبکه در پی وقایع اخیر افزایش یافته است به گونه‌ای که گوگل به همراه فیس بوک و توییتر عملا جلوی انتشار محتوای تولیدی پرس تی وی را می‌گیرند.وی تاکید کرد پرس تی وی هیچ کدام از قوانین وسیاست‌های گوگل را نقض نکرده و حرکت این شرکت آمریکایی با اغراض سیاسی و با هدف افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.
عبدالحسین گفت: نکته قابل توجه این است که گوگل ادعا دارد حساب پرس تی وی به‌دلیل نقض قوانین این شرکت بسته شده؛ ولی اگر به کانال یوتیوب پرس تی وی مراجعه کنید، می‌بینید همه 64 هزار ویدئوی قبلی ما وجود دارد و این سوال پیش می‌آید که اگر ما به‌عنوان ناقض قوانین عمل کرده‌ایم، چرا هیچ ویدئویی حذف نشده و هشداری داده نشده است.
نکته جالب توجه اینجاست که تمام نظرهای مخاطبان در بخش کامیونیتی که در واقع، فضایی بوده برای گفتن حرف‌های متفاوت، از طرف گوگل حذف شده است زیرا ظاهرا این حرف‌ها به مذاق مدعیان دموکراسی و آزادی بیان خوش نیامده است. این موضوع نشان می دهد کسانی که ادعای آزادی بیان دارند، با بهانه‌های ساده و ابتدایی با صداهای متفاوت و مخالف خود رفتار حذفی می‌کنند.
مدیر وبسایت و رسانه‌های اجتماعی پرس‌تی‌وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که خطاب به مسؤولان برون مرزی گفته بودند: «شما در خط مقدم جنگ رسانه‌ای هستید» اضافه کرد اتفاقات اخیر موید نکات مطرح شده از سوی ایشان است . عبدالحسین این اقدام گوگل را نشانه انفعال و ضعف منطق این شرکت در مواجهه با پرس تی وی و سایر رسانه‌های تاثیر گذار برون مرزی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران توصیف و تاکید کرد رسانه‌های ایرانی با عزمی جزم تر از گذشته رسالت خود مبنی بر انعکاس صدای حق و صدای بی‌صدایان را ادامه خواهند داد.
در شهریور ماه سال گذشته نیز فیسبوک، توییتر و گوگل در اقدامی هماهنگ‌شده و برای جلوگیری از انتشار حقایق و واقعیت‌هایی که دولت آمریکا و متحدانش علاقه‌ای به انتشار آن ندارند، اقدام به مسدودسازی حساب‌های کاربری شبکه‌های پرس تی وی و هیسپان تی وی و برخی حساب‌های دیگر همچون شبکه العالم و... روی پلتفرم‌های خود کردند.این اقدام گوگل احتمالا در راستای اقدامات دولت آمریکا برای اعمال فشار بیشتر بر ایران و کمپین فشار همه‌جانبه علیه این کشور است که رسانه‌های ایرانی را نیز مورد هدف قرار داده است.
منبع: پرس تی وی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

وداع با ارتش یک نفره

وداع با ارتش یک نفره

از منظر من دیگو مارادونا بزرگترین چهره تاریخ فوتبال جهان است. قصد ندارم بعد از مرگش در مورد او غلو کنم، اما مارادونا یک شخصیت چند‌بعدی بود و اصولا به شکلی پارادوکسیکال و تضادگونه در جهان فوتبال حضور داشت.

هنرمندی تمام‌ قد

هنرمندی تمام‌ قد

از دست دادن هر هنرمندی سخت است و دردناك و دیروز غم از دست دادن زنده‌یاد پرویز پورحسینی همه را متاثر و غمگین كرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر