گوگل، حساب «پرس‌ تی‌وی» را در «یوتیوب» غیرفعال کرد

گوگل بدون هشدار قبلی حساب کاربری شبکه خبری «پرس‌ تی‌وی» و «هیسپان‌‌تی‌وی» را در «یوتیوب» غیرفعال کرد.
کد خبر: ۱۲۰۲۰۱۱

به گزارش فارس، گوگل، بدون هشدار قبلی حساب‌های کاربری شبکه خبری پرس‌تی‌وی و هیسپان‌ تی‌وی را در برخی سرویس‌های این شرکت، اعم از «یوتیوب» و «جی‌میل» غیرفعال کرده است.
شبکه خبری پرس‌ تی‌وی تصویری از پیامی منتشر کرده که هنگام جلوگیری از دسترسی این شبکه خبری به حسابش در یوتیوب ارسال شده است.
در این پیام آمده است: «حساب گوگل شما غیرفعال شده و قابل بازیابی نیست، چون از آن به گونه‌ای استفاده کرده‌اید که سیاست‌های گوگل را نقض می‌کند.»
پرس‌ تی‌وی نوشته کانال‌های این شبکه خبری فعلاً برای عموم قابل مشاهده هستند، اما ادمین‌ها قادر به انتشار مطالب جدید در آن نیستند.
گوگل تا کنون درباره دلیل غیرفعال‌سازی حساب‌های کاربری پرس‌ تی‌وی توضیحی ارائه نکرده است.
این اولین بار نیست که کانال‌های پرس‌ تی‌وی در یوتیوب مسدود می‌شوند. اولین کانال این شبکه خبری دسامبر ۲۰۰۹ ایجاد شد، اما گوگل آن را سپتامبر ۲۰۱۳ بست. پرس‌تی‌وی اندکی بعدتر کانال جدیدی راه‌اندازی کرد، که آن هم دو ماه بعد غیرفعال شد. سومین کانال پرس‌‌ تی‌وی در یوتیوب هم پنج ماه بعد به سرنوشتی مشابه کانال‌های قبلی دچار شد؛ آخرین کانال راه‌اندازی شده توسط پرس‌تی‌وی،
با ۲۷۰۰۰۰ مشترک تا امروز فعال بود.
به نظر می‌رسد اقدام گوگل در راستای سیاستی است که دولت ترامپ برای تشدید فشارها علیه ایران و راه‌اندازی هجمه تبلیغاتی و رسانه‌ای علیه تهران در پیش گرفته است. دولت آمریکا بعد از ورود به کاخ سفید با خط گرفتن از لابی‌های صهیونیستی - عربی تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را احیا کرده و کارزاری را برای فشار بر ایران راه‌اندازی کرده است.
انتشار پیام‌های منفی و ناامیدکننده درباره ایران، بخشی از کارزار فشار کاخ سفید علیه تهران را تشکیل می‌دهد. گوگل، توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و برخی دیگر از رسانه‌های اجتماعی با حذف حساب‌های حامیان جمهوری اسلامی در جهت کمک به ترامپ گام برداشته‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها