گامی دیگر در دور زدن تحریم آمریکا

جزئیات اقدامات بانکی مشترک ترکیه و روسیه

مدیرعامل سیستم ملی پرداخت روسیه (ان‌اس‌پی‌کی)، گفت: بزرگترین زنجیره بانکی ترکیه به علاوه ۱۰ هزار خرده‌ فروش آنلاین این کشور، پذیرش میر کارت روسیه را آغاز کردند.
کد خبر: ۱۲۰۱۷۲۳
جزئیات اقدامات بانکی مشترک ترکیه و روسیه

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، ولادیمیر کوملف، مدیرعامل سیستم ملی پرداخت روسیه (ان‌اس‌پی‌کی)، گفت: بزرگترین زنجیره بانکی ترکیه در کنار ۱۰ هزار خرده‌فروش آنلاین این کشور، پذیرش میر کارت روسیه را آغاز کردند.

کوملف گفت: ما می‌خواهیم اعلام کنیم که امروز روز بزرگی است؛ چراکه کارت‌های اعتباری «میر کارت» از این به بعد، در ترکیه مورد قبول هستند.

این مدیر اجرایی گفت: دیروز فرآیند تست‌های این ارتباط نهایی شده؛ این در حالی است که بانک بانکاسی ترکیه بیش از ۶۵۰۰ عابربانک در سراسر این کشور دارد و دارای بزرگترین شبکه کارت‌بانکی در ترکیه است.

کوملف گفت: کارت اعتباری ملی روسیه در بین بیش از ۴۰ هزار فروشگاه در ترکیه مورد قبول هستند و در حال حاضر، اپراتور میر کارت در حال یکپارچه‌سازی این کارت‌ها با بانک زراعت (یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های ترکیه) است.

سیستم پرداخت اعتباری میر، در سال ۲۰۱۵ میلادی و یک سال پس از اعلام تحریم‌های ضد روسی غربی، توسط بانک مرکزی این کشور راه‌اندازی شد و در آن زمان، بانک‌های روسی موقتاً نتوانستند از کارت‌های ویزا و مستر کارت خود استفاده کنند.

طبق گفته الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، تا ژانویه ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۵۳ میلیون میرکارت صادر شده است.

میر کارت در حال حاضر در ارمنستان، قرقیزستان بلاروس و قزاقستان، مورد قبول بوده و تا پایان امسال قرار است ازبکستان هم به این فهرست اضافه شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها