حمله تند کی‌روش به رئیس فدراسیون فوتبال

تاج خود را پشت تحریم‌ها پنهان می‌کند

کارلوس کی‌روش با حمله‌ای تند به مهدی تاج تایید کرد که از فدراسیون فوتبال ایران به فیفا شکایت کرده است. او گفت که شخص تاج باعث شده این شکایت را علیه فدراسیون ایران در بخش حقوقی فیفا باز کند. کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران و سرمربی فعلی تیم ملی کلمبیا، در پاسخ به ایمیل خبرنگار ایسنا، متنی فرستاد که شکایت رسمی از ایران به فیفا را تایید می‌کرد.
کد خبر: ۱۲۰۱۱۳۳

«بله! با نهایت تأسف باید بگویم من از فدراسیون فوتبال ایران به دفتر حقوقی فیفا شکایت کرده‌ام. آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران مرا مجبور کرد تا پرونده شکایت از این فدراسیون را در بخش حقوقی فیفا باز کنم و از فدراسیون ایران شکایت کنم.
از این تصمیم خیلی تأسف می‌خورم، چرا که بعد از هشت سال حضور و تعهدی که در تیم ملی ایران برای شادی و رضایت مردم و شناخته شدن در عرصه جهانی فوتبال داشتم، مجبور شدم شکایت کنم. این شکایت به خاطر و نتیجه این مواردی بود که در زیر می‌آید:
به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران احترامی برای حرف‌هایش قائل نبود و پشت حرف‌ها و افتخاراتی که کسب شد خود را پنهان کرد. در واقع آقای تاج یکی از اصلی‌ترین قول‌های خودش را که به ما وعده داده بود، زیر پا گذاشت. آن قول این بود که او از بودجه فیفا برای جام جهانی برای دلایل دیگری به‌جز تیم ملی، آمادگی برای جام ملت‌های آسیا و حمایت‌های مالی از مربیان و بازیکنان استفاده نخواهد کرد. متأسفانه او خلاف این وعده عمل کرد.
به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران نتوانست تعهدات و گفته‌های خود را به نایب‌رئیس، دکتر اسلامیان، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم و بازیکنان تیم ملی عملی کند، اعتماد و اعتبار خود را از دست داد.
به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران ضمانت‌ها و وعده‌هایی را که به همه داد زیر پا گذاشت و برنامه‌ها و اهداف تیم ملی فوتبال ایران را خدشه‌دار کرد و باعث شد تا تیم ملی فوتبال ایران گروگان اهداف تیم ملی فوتبال قطر شود. این شرایط خجالت‌آور هیچ‌وقت در طول هشت سال حضور من در تیم ملی ایران رخ نداده بود.
به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران کاملا مسؤول این شرایط و اتفاقات است که بودجه جام جهانی فیفا را برخلاف آن چیزی که گفته بود اجرایی و عملی کرد.
به خاطر این حقیقت که متأسفانه وقتی آقای تاج بعدها تلاش کرد تا از بودجه‌ای که فیفا به باشگاه‌ها برای حضور در جام جهانی پرداخت می‌کند، استفاده دیگری کند، فیفا متوجه و وارد عمل شد و با اعلام پیامدهای سخت برای بازیکنان و سرمربیان ایران، از این عمل ممانعت به عمل آورد.
به خاطر این حقیقت که آقای تاج بعد از ۹ ماه عمل نکردن به وعده‌ها و تعهدات قراردادی‌اش، کاملا با بی‌احترامی رفتار کرد و فاصله گرفت. در طول ۳ ماه ـ به تیم ملی ـ بی‌توجه بود و یک راه‌حل برای جبران و برآورده کردن مسؤولیت‌هایش انجام نداد و من را در یک شرایط نامحترم و غیرقابل قبول مجازات کرد و به من آسیب رساند.
به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران تلاش می‌کند تا مسؤولیت‌هایش را پشت بهانه‌های تحریم و شرایط سخت اقتصادی کشور پنهان کند. او به‌خوبی می‌داند که این شرایط ارتباطی با این سناریو ندارد، بلکه این مشکل دقیقا و منحصرا از طرف خود او ایجاد شده است و او نتوانست احترامی برای حرف‌ها و مستنداتش داشته باشد.
با آرزوی بهترین‌ها برای تیم ملی ایران

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها