سرقت خودرو بعد از ماساژ درمانی

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری جاعل حرفه‌ای که در پوشش ماساژدرمانی و پزشک فیزیوتراپ اقدام به سرقت خودرو کرده بود، خبرداد.
کد خبر: ۱۲۰۰۶۷۷
سرقت خودرو بعد از ماساژ درمانی

به گزارش جام جم آنلاین از مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی ناجا، چندی پیش در پی وصول دو فقره شکایت مبنی بر سرقت خودرو از داخل پارکینگ مجتمع‌های مسکونی، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباختگان پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتی مشابه گفتند که به شخصی تحت عنوان ماساژور و فیزیوتراپ که به منزل آنها تردد داشته مشکوک شده‌اند.

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از طریق یک برگه آگهی پخش شده در داخل مجتمع با شماره تماس درج شده در داخل آگهی تماس گرفتم؛ پس از تماس جوانی حدودا ۳۰ ساله که خودش را پزشک فیزیوتراپ معرفی کرده بود سه نوبت به منزل ما آمد و اقدام به ماساژدرمانی کرد؛ پس از گذشت مدت کوتاهی از این ماجرا یک روز صبح که برای رفتن به محل کار، به پارکینگ خانه رفته بودم تا سوار ماشین شوم، در کمال تعجب متوجه شدم که خودرو داخل پارکینگ نیست و این در حالی بود که در پارکینگ تنها با ریموت باز می‌شود.

یکی دیگر از مالباختگان نیز در اظهاراتی مشابه گفت که یک دکتر فیزیوتراپ، دو جلسه برای ماساژ درمانی به منزل وی تردد داشته و سرقت خودرو ۲۰۷ وی نیز پس از حضور این شخص انجام شده است.

کارآگاهان پایگاه سوم در همان تحقیقات اولیه و با بررسی آگهی تبلیغاتی ارائه شده از سوی شکات اطمینان پیدا کردند که در تمامی سرقت‌های انجام شده، فردی مشخص به منزل مالباختگان تردد داشته و به احتمال بسیار زیاد، با سوء استفاده از این موضوع اقدام به سرقت سوئیچ خودرو و ریموت پارکینگ منزل مالباختگان کرده و در ادامه سرقت خودروها را انجام داده است؛ همچنین در مراجعه به آدرس های اعلام شده در کارت‌های تبلغاتی در خیابان شریعتی و سه راه طالقانی، اساسا چنین مطب پزشکی وجود ندارد.

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که هویت استفاده شده در آگهی تبلیغاتی، متعلق به یکی از شهروندان در غرب تهران است که چندی پیش اسناد و مدارکش مفقود شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده است؛ در ادامه یکی از بستگان نزدیک این شخص به نام «مرتضی.ن» ۲۶ ساله به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار مورد شناسایی قرار گرفت و با انجام اقدامت ویژه پلیسی مشخص شد که مدارک شناسایی مفقود شده در واقع توسط مرتضی سرقت شده است.

در تحقیقات، مرتضی به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به سرقت مدارک شناسایی عنوان داشت که این مدارک را در ازای دریافت مبلغ ناچیزی پول در اختیار یکی از دوستانش به نام «مسعود.ک» ۳۲ ساله قرار داده است.

با شناسایی مخفیگاه مسعود در محدوده سیدخندان، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تاریخ ۲۲ فروردین ماه ضمن هماهنگی با مقام قضایی وارد مخفیگاه مسعود شده و در بازرسی از مخفیگاه وی، علاوه بر کشف کارت تبلغاتی با موضوع ماساژدرمانی در پوشش دکتر فیزیوتراپ، مقادیر قابل توجهی از اسناد و مدارک مجعول مرتبط با وزارت بهداست، بیمارستان‌های سطح شهر تهران، مهرهای جعل شده ارگان‌های مختلف نظامی، انتظامی، دولتی و دادسراهای مختلف، به همراه یک دستگاه خودرو ۲۰۷ سرقت شده از شکات پرونده کشف شد.

در بررسی اسناد و مدارک مجعول مشخص شد که متهم علاوه بر طراحی کارت‌های تبلغاتی تحت عنوان دکتر فیزیوتراپ، چندین مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد با هویت مجعول «امیر.ب» که هویت واقعی صاحب مدارک بود، جعل کرده در حالی که در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهم دارای مدرک دیپلم است.

«مسعود.ک» که چاره ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به جعل عنوان پزشک فیزیوتواپ و سرقت خودرو متعلق به مالباختگان اعتراف کرد.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: با یکی از خودروهای سرقت شده تصادف شدیدی در منطقه نظام آباد انجام دادم که در همان محل سرقت خودرو را رها کردم.

متهم در خصوص نحوه انجام سرقت ها نیز به کارآگاهان گفت: به بهانه انجام ماساژدرمانی چندین نوبت به خانه شکات راه پیدا می کردم و از همین فرصت برای سرقت سوئیچ خودرو و ... استفاده می کردم ؛ پس از آن ، نیمه شب‌ها به پارکینگ خانه‌ها رفته و بدون هیچگونه مشکل خاصی ماشین ها را سرقت می‌کردم.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: تحقیقات از متهم در مراحل ابتدایی و مقدماتی قرار دارد لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت منزل، سرقت خودرو و یا کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر، میدان نیلوفر مراجعه کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها