وزیر صنعت،معدن و تجارت:

تولید خودرو در اسفند ماه به روزی ۴۰۰۰ دستگاه رسید

دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت: باید از قطعات داخل در روند ساخت استفاده کنند و همیشه تاکید داشتم تا پکیج‌های وارداتی به ویژه از چین گشوده شوند تا در صورتی که قطعه‌سازان داخلی توان تولید آن را داشته باشند نسبت به آن اقدام کنند. به مسئولین صنعت خودرو هم گفته‌ام که زیرمجموعه‌های شما استفاده از قطعات داخلی را باید تکلیف خود بدانند.
کد خبر: ۱۲۰۰۲۲۳
تولید خودرو در اسفند ماه به روزی ۴۰۰۰ دستگاه رسید

به گزارش جام جم آنلاین در گردهمایی قطعه‌ سازان سراسر کشور که در هتل المپیک برگزار شد، وزیر صمت ضمن تبریک سال نو به قطعه‌سازان و خودروسازان کشور گفت: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر نامگذاری امسال به نام رونق تولید هدفگذاری‌های این وزارتخانه در جهت عملی شدن و تقویت این شعار قرار گرفته است.

رضا رحمانی با اشاره به بی انصافی ها و هجمه های سال گذشته در حق قطعه سازان و خودروسازان، تصریح کرد: سال گذشته در حق من و همکارانم و شما عزیزان اجحاف بسیاری صورت گرفت اما اخلاق من در طول سال‌های مسئولیتم این بوده که جواب این حملات و بی‌انصافی‌ها را نمی‌دهم و این مورد را به شما و همکارانم نیز توصیه می‌کنم.

رحمانی با تاکید بر اینکه بعد از تحریم صنعت و افزایش قیمت ارز و مواد اولیه تولید خودروسازان داخلی کاهش چشمگیری داشت، گفت: با توجه به مشکلاتی که پیش آمد در برخی از روزها تولید سایپا به 400 دستگاه و ایران‌خودرو به 700 دستگاه رسید، آن هم با کسری قطعات اما در اسفند ماه ما شاهد جهش تولید بودیم به طوری که در روزهای انتهای سال مجموع تولید این 2 خودروساز بیش از 4 برابر شد و با 4000 دستگاه رسید.

وی در ادامه گفت: افزایش تولید خودرو در اسفند 97 در حالی بود که ناملایماتی‌ها ادامه داشت و در صداوسیما همچنان به ما حمله می‌شد اما ما با این امید که تولید کشور در حال شکل‌گیری و افزایش است آنها را تحمل می‌کردیم.

رحمانی با تاکید بر اهمیت صنعت خودرو سازی نسبت به صنایع دیگر در کشور گفت: این صنعت برای کشور بسیار مهم است هر چند که ما از صنایع دیگر مانند فرش، مس، ... نیز حمایت می‌کنیم اما این صنعت به دلیل سهم بالای آن در تولید ناخالص داخلی و اشتغال نقش مهمی دارد. ما در سال 98 چند اولویت داریم که بر اساس شعار سال یعنی رونق تولید است و باید از این فرصت و فضا استفاده کنیم و تولید را رونق دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به نامگذاری سال 98 توسط مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید اشاره کرد و افزود: سوال این است که تولید چگونه محقق می‌شود من همیشه به دوستان خودروساز گفته‌ام که باید از قطعات داخل در روند ساخت استفاده کنند و همیشه تاکید داشتم تا پکیج‌های وارداتی به ویژه از چین گشوده شوند تا در صورتی که قطعه‌سازان داخلی توان تولید آن را داشته باشند نسبت به آن اقدام کنند. البته استفاده از تولیدات داخلی تنها در خودروسازی نیست و باید در صنایع دیگر نیز از قطعاتی که امکان تولید آن در داخل وجود دارد استفاده شود و این رسالت ما است. همانطور که مقام معظم رهبری در دیدارهای خود گفتند که اگر می‌خواهید فقر و دیگر مشکلات حل شود باید به تولید اهمیت داده شود.

رحمانی تصریح کرد: منتهی این اهمیت در صنعت خودرو نمود بیشتری دارد و انتظار ما هم بالا است و در این روند جدی هستیم به طوریکه همیشه به مسئولین گفته‌ام که زیرمجموعه‌های شما استفاده از قطعات داخلی را باید تکلیف خود بدانند. البته ما امکان تولید بخشی از این قطعات را در داخل داریم و بخشی را نیز با سرمایه‌گذاری و تجهیز کارخانه می‌توان تولید کرد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه آینده توسعه، تنوع، کمیت و کیفیت محصول چه باشد بحث دیگری است البته اینکه ما صادرات نداشته‌ایم یکی از موارد آن همین موضوعات بوده است و باید به بخش تحقیق و توسعه اهمیت دهیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها