jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۱۹۹۶۳۰   ۱۸ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۵:۱۰

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو گفت: از بین 120 پوستری که به جشنواره رادیو ارسال شده بود، پوستر برتر انتخاب شد.

پوستر جشنواره چهاردهم رادیو انتخاب شد

به گزارش جام جم آنلاین از کمیته اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو، نورالدین جعفری اظهار کرد: در مرحله نخست انتخاب پوستر که با داوری شهرام ملازاده، سعید معدن کن، بهروز رضوی‌نژاد، حامد فاتحی، علی اکبر خدابخش و علی بغدادی برگزار شد، از بین 120 طرح ارسال شده، پنج پوستر به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

وی افزود: در مرحله نهایی داوری نیز یکی از پوستر‌‌های طراحی شده به عنوان پوستر منتخب چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو برگزیده شده است.

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو با بیان اینکه جایزه ویژه طراحی پوستر جشنواره در زمان برگزاری همراه با لوح افتخار از سوی جشنواره چهاردهم به اثر منتخب اهدا خواهد شد، گفت: همچنین چهار اثر راه یافته به مرحله نهایی نیز در کتاب جشنواره به چاپ خواهند رسید.

طرح پوستر جشنواره رادیو وام گرفته از ارزش‌هایی همچون ایرانییت، اسلامیت و جهانی بودن است که از رنگ‌های لاجوردی، کرم، گله ماشی و خشتی برای القای مفاهیم ایرانی - اسلامی بهره گرفته شده یعنی همان رنگ‌هایی که در بناهای تاریخی و مساجد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گفتنی است؛ دبیرخانه جشنواره به منظور بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان خلاق و طرح‌های نو و بدیع، طراحی پوستر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و ششمین اجلاس جهانی صدا را با اعلام فراخوان عمومی و دعوت از هنرمندان به شکل مسابقه برگزار کرد.

نوآوری، خلاقیت، زیبایی بصری و تکیه بر محوریت نمادهای ایرانی - اسلامی و نیز استفاده از المان‌های رادیویی و رسانه‌ شنیداری از ملاک‌های اصلی طراحی پوستر جشنواره بوده‌اند.

علاقمندان با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی http://www.radiofestival.ir می توانند اسامی خبرهای مربوط به این جشنواره جهانی را مشاهده کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر