jamejamonline
استان ها قم کد خبر: ۱۱۹۸۶۹۱ ۰۵ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۷:۰۰

دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی اعلام کرد که این مرجع تقلید مبلغ 250 میلیون تومان از طریق حساب هلال احمر به مردم سیل زده استان های مازندران و گلستان کمک کرده است.

کمک 250 میلیون تومانی آیت الله مکارم شیرازی به سیل زدگان

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، روز دوشنبه از دفتر آیت الله مکارم شیرازی، وی ضمن کمک به مردم سیل زده، به خیران تاکید کرده است که از کمک به سیل زدگان مازندران و گلستان خودداری نکنند چرا که آن ها مشکلات بسیار زیادی دارند و انتظار کمک از سوی خیاین سراسر کشور را دارند.

وی روز شنبه نیز در بیانیه ای اعلام کرد: مردم مجاز هستند یک سوم وجوهات شرعی را به سیل زدگان گلستان اختصاص دهند، ابعاد ویرانی سیل عظیمی که در بخشی از مازندران و گلستان روی داده، وسیع تر از آن است که تصور شود. گروهی نه تنها خانه خود، بلکه همه چیز خود را از دست داده اند و ارتفاع آب در درون خانه ها گاه به 2 متر رسیده است و نتیجه آن ناگفته پیدا است.

در روزهای گذشته به دلیل بارش مستمر باران در استان های شمالی کشور به خصوص مازندران و گلستان، مردم شهرها و روستاهای این دو استان با مشکل سیل و آبگرفتگی شدید مواجه و متحمل خساراتی شده اند.

ابراز همدردی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با سیل زدگان

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) نیز در پیامی ضمن ابراز همدردی با سیل زدگان استان های گلستان و مازندران، بر خدمت رسانی جدی تر مسئولان در این عرصه تاکید کرد.

آیت الله سید محمد سعیدی در این پیام تصریح کرده است: حادثه تلخ سیل ویرانگر در استان های مازندران و گلستان در آغاز سال جدید که خسارت های سنگین مالی به بار آورد موجب تاسف و تالم عمیق همه مردم گردید. امیدواریم با ادامه کمک های مردمی و خدمت رسانی و همت جدی تر مسئولان محترم کشوری و استانی بخشی از آلام مردم شریف برطرف گردد.

این پیام حاکیست: بدون شک هر نوع مساعدت و خدمت به این هموطنان آسیب دیده موجب جلب رحمت الهی است. لازم است که مسئولان آستان مقدس حضرت معصومه(س) هم با مشارکت دیگران کمک های نقدی خود را تقدیم هموطنان آسیب دیده در این دو استان نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: