jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۹۸۶۳۷ ۰۴ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۲:۱۱

یک اقتصاددان و استاد دانشگاه گفت: اقتضای منافع جمعی در شرایط کنونی اینکه تولید در کشور رونق پیدا کند.

رونق تولید اقتضای منافع جمعی

به گزارش جام جم آنلاین از رادیو اقتصاد، بهنام ملکی در برنامه «اقتصاد به وقت بهار» رادیو اقتصاد ضمن پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه حضرتعالی با در اختیار داشتن یک میلیارد تومان پول چه می کردید، افزود: طبق قاعده منافع جمعی اقتضا می کند که این پول در زمینه تولید به خصوص تولیدات نوآورانه، فکری، دانش محور، مغزافزاری و سایر موارد مشابه سرمایه گذاری شود اما متاسفانه امکان دارد منافع فردی اقتضای دیگری داشته باشد.

وی همچنین اظهارداشت: یکی از مشکلات اقتصادی کشور اینکه منافع فردی گاهی با منافع جمعی همخوانی ندارد.

این استاد دانشگاه گفت: منافع جمعی کشور در جهت اینکه افراد در بخش تولید، بورس و نظایر این سرمایه گذاری کنند و در برابر دولت، نظام سیاسی ومجلس موظفند در عین شفاف سازی مدیریت ها و بستن راه سوء استفاده و کلاهبرداری ها بتوانند سودآوری حوزه های مزبور را تضمین کنند.

وی در ادامه افزود: تجارب خوبی در کشور وجود دارد برای مثال مردم در یک مقطعی به خوبی پای بورس آمدند اما مدیریت هایی اعمال شد و نتوانست اطمینان مردم را جلب کند که خیلی تلخ بود.

ملکی تاکید کرد: دوباره باید کاری کرد که اعتماد و اطمینان مردم جلب و دستکم ۷۰ درصد جمعیت کشور سهام دار صنایع، کارخانجات و شرکت های مختلف شوند تا اقتصاد ایران از حالت انفعالی خارج شود.
وی به رادیو اقتصاد یادآورشد: لازمه تحقق پذیری این مهم شفافیت، نظارت، بستن راه های کلاهبرداری، سرقت، سوء استفاده و بسیاری موارد دیگر است.

برنامه «اقتصاد به وقت بهار» کاری از گروه اقتصاد و جامعه شبکه تخصصی رادیویی اقتصاد که از شنبه تا جمعه هر روز ساعت ۱۶ به مدت ۱۸۰ دقیقه به تهیه کنندگی «مهدی شادبهر و فرزانه صادقیان» با هدف تبیین شعار سال، انعکاس اخبار جاده و راه در ایام نوروز، انعکاس اخبار هواشناسی کشور، معرفی کتب منتخب اقتصادی و همچنین آیتم های متنوع به همراه موسیقی از استان های مختلف بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می توانند به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عدالت در شهر، گم شده است

عدالت در شهر، گم شده است

شورای شهر تهران دیروز یک فوریت طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن در آینده‌ای نزدیک نرخ بلیت مترو و اتوبوس مجددا افزایش می‌یابد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر