Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
بازار عمومی کد خبر: ۱۱۹۵۹۶۴ ۱۵ اسفند ۱۳۹۷  |  ۱۴:۱۶
خواب ها، بزرگراهی به دنیای ناخودآگاه

در خواب چه اتفاقی برای مغز می افتد؟

بسیاری از افراد این تصور را دارند که مغز در هنگام خواب به استراحت می پردازد اما این حقیقت نادرستی است که میان عامه مردم جا افتاده است چرا که مغز میتواند در حین خواب بر خلاف تصور رایج حتی بسیار فعال تر از دوره ی بیداری شخص عمل کند. از گذشته های بسیار دور فلاسفه و دانشمندان سعی در فهمیدن ماهیت خواب افراد داشته اند.

در فلسفه هند باستان از خواب فرد به عنوان حالتی از روح یاد میشود که در آن روح از بدن مادی خارج میشود و با برهما یعنی عنصر جوشش زندگی یکی خواهد شد و در آن واسطه بین لذت و لذت برنده از بین خواهد رفت، یعنی فرد قادر خواهد بود به غایت آرزوی مرتاضان و پاکان یعنی نیروانا به صورت موقتی دست پیدا کند.

در دوره اسلامی نیز در کلام پیامبر و اهل بیت درباره خواب و رویای افراد چه از جنبه روانشناسی آن و چه از جنبه فراطبیعی آن بحث و گفت و گو فراوان شده است و از آن زمان تا کنون نیز از محبوبیت و رواج بسیاری در میان جوامع اسلامی برخوردار بوده است. بعد ها در قرن نوزدهم و در عصر علم از اولین کسانی که به این معما پرداخت فروید بنیانگذار علم روانکاوی در حوزه روانشناسی بود.

او بیشتر خواب را از جنبه عقده های سرکوب شده انسان بررسی کرد و معتقد بود که در خواب تمام عناصر بازدارنده محیط طبیعی و اجتماعی حذف خواهد شد و فرد به صورت آزادانه به ارضای تمایلات خود میپردازد،در این زمینه بررسی های بسیاری از او برجا مانده و تعبیر خواب های سمبلیک او جدا شایان توجه است چرا که وی خواب را بزرگراهی به جنبه ناخودآگاه انسان میدانست. کتاب معروف او در این زمینه کتاب تعبیر خواب است که اولین بار به وسیله آبراهام بریل از آلمانی به انگلیسی ترجمه شد و پس از آن نیز خانم شیوا رویگریان این کتاب را به نثر شیرین فارسی ترجمه کردند تا ایرانیان نیز از محتویات آن آگاهی یابند.

جالب اینست که همه ما خواب های متعددی را در طول خواب شبانه میبینیم اما چرا آنها را به یاد نمی آوریم؟ زیرا اکثر آنها بعد از نود ثانیه از بیدار شدن ما از حیطه حافظه رخت خواهند بست به همین خاطر افرادی که تمایل دارند که خواب های خود را بعد از بیداری نیز به یاد بیاورند بهتر است که یک دفتر یادداشت و خودکار در کنار تخت خود داشته باشند تا بلافاصله بعد از بیدار شدن رویا ی خود را یادداشت کنند. حال چگونه به تعبیر خواب خود دست یابیم؟ در زمینه تعبیر خواب سایت های خوب بسیاری وجود دارند که میتوان به آنها مراجعه کرد اما توپ تاپ از سایت های جالبی است که در این زمینه پیدا کرده ام و به صورت تخصصی یکی از بخش های وبسایت را به تعبیر خواب اختصاص داده است.

در نتیجه شما قادر خواهید بود که جواب بسیاری از سوالات خود را در آن پیدا کنید.گمان میکنم که سایت مفیدی برای شما باشد. اگر خواب شما در میان مطالب سایت موجود نبود راه حل ساده است. تنها لازم است که خواب خود را در بخش (نظرات سایت تعبیر خواب) مطرح کنید و بعد از آن کمی منتظر شوید تا جواب شما بین بیست و چهار تا چهل و هشت ساعت هم در بخش نظرات منتشر شود و هم به ایمیل شما ارسال شود.

ذکر سایت توپ تاپ شد پس چه بهتر که کمی هم به این سایت بپردازیم.

وبسایت توپ تاپ

در اینجا ما با یک وبسایت تفریحی روبرو هستیم. اگر به این سایت مراجعه کنید با یک سایت جالب رو برو خواهید شد که در زمینه های عکس، بازیگران، مد و زیبایی، تعبیر خواب و سلامت فعالیت میکند و پر است از مطالب جالب و مورد توجه مخاطبان مربوط به خود. از بخش های مفیدی نیز که این سایت در آن فعالیت میکند بخش عکس نوشته است که به اعضاء شبکه های اجتماعی کمک میکند تا حرف دلشان را در میان این عکس ها پیدا کنند و به مخاطب خود ارسال کنند و یا در پروفایلشان قرار دهند. به عنوان مثال روز مادر یکی از مناسبت هایی بود که اخیرا اتفاق افتاد و بسیاری از ما در صدد یافتن یک عکس نوشته مناسب برای عرض ارادت به مادر خود بودیم.

در همین زمان توپ تاپ عکس نوشته های زیادی در قالب (صد عکس نوشته بسیار زیبا و عاشقانه برای تبریک روز مادر) منتشر کرد که کار را برای بسیاری از کاربران این سایت آسان و کرد و خود من شخصا از همین عکس ها در پروفایل خود استفاده کردم.

بخش طراحی رایگان

یک بخش جالب و مفید دیگری که در این سایت هست لوگو اسم است که پر است از طراحی های زیبای اسامی مختلف و اگر هم اسم شما در میان آنها نبود یک نظر برای آنها قرار میدهید و درخواست طراحی اسم خود را میکنید. این بخش از این جهت برای من جالب توجه بود که کمتر جایی این کار را به صورت رایگان انجام میدهند اما توپ تاپ این قسم از طراحی ها را به صورت رایگان انجام میدهد که جای تقدیر دارد. گویا برای جلب رضایت مخاطب تنها به همین امر اکتفا نشده و قرار است که طرحی کاریکاتور نیز به صورت رایگان انجام شود!

عکس پروفایل اینستاگرام و تلگرام

اگر قصد دارید که یک پروفایل زیبا در شبکه های اجتماعی برای خود بسازید سایت توپ تاپ به شما کمک شایانی میکند چرا که هم عکس نوشته دارد هم انواع عکس ها در دسته بندی های مختلف هنری و... . در نتیجه لازم نیست که یک عالمه زمان بگذارید تا عکس پروفایل با کیفیت پیدا کنید.به عنوان مثال اگر دنبال عکس دخترانه برای پروفایل هستید فقط کافیست تا به صفحه دانلود عکس بخش عکس پروفایل دخترانه مشاهده کنید که تعداد زیادی عکس دخترانه گردآوری و ساخته شده و زحمت شما را کم کرده است.

و یا اگر به صفحه دانلود عکس سری بزنید انواع عکس های بسیار با کیفیت از مناظر طبیعی را مشاهده خواهید کرد که شخصا خیلی از این بخش خوشم می آید و حتی اگر در پروفایلم قرارشان ندهم فقط از نگاه کردنشان حقیقتا لذت میبرم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: