مرد جوان که متهم بود زن میانسال را کشته است بعد از ده سال همچنان ادعا می‌کند این زن پس از خوردن سرکه جان سپرده و وی از ترسش جسد او را سوزانده است .
کد خبر: ۱۱۹۵۵۳۰

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از زمستان سال ۸۸ و به‌دنبال ناپدید شدن زن ۴۵ ساله‌ای به نام سپیده آغاز شد. خانواده وی با پلیس تماس گرفتند و از گم شدن این زن خبر دادند.
وی گفت: مادرم دیروز برای خرید از خانه بیرون رفت اما حوالی عصرتماس گرفت و گفت همراه سه نفر از دوستانش شام را بیرون می‌ماند اما دیگر به خانه بازنگشت. هرچه با تلفن همراهش تماس گرفتیم کسی پاسخ نداد .
به‌دنبال این شکایت تلاش برای به
دست آوردن ردی از زن میانسال آغاز شد و پلیس به ردیابی شماره تلفن همراه سپیده پرداخت .به این ترتیب یک مرد جوان به نام سهیل ردیابی و بازداشت شد. اما سهیل ادعا کرد سپیده را نمی‌شناسد و از سرنوشت او اطلاعی ندارد. مرد جوان در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: من و دوستم در خانه بودیم که سپیده به آنجا آمد . با هم صحبت کردیم اما او یکباره سراغ یخچال رفت و مقداری سرکه نوشید. بعد از خوردن سرکه روی زمین افتاد و جان داد .به همین خاطر دوستم از ترسش از خانه‌مان بیرون رفت. چند ساعت بعد دوباره تماس گرفت و از من خواست جسد را به طبقه دوم ساختمان منتقل کنم تا شبانه آن را با خودش ببرد. نیمه شب پیمان با وانت خود به آنجا برگشت و جسد را با خودش برد .
با اظهارات این مرد، پیمان هم بازداشت شد و گفت: من از ماجرایی که دوستم مطرح کرده اطلاعی ندارم .او به دروغ پای مرا به این ماجرا کشیده است .
در حالی که شواهد نشان می‌داد پیمان راست می‌گوید سهیل ادعای قبلی‌اش را پس گرفت و گفت: بعد از مرگ سپیده جسد را به حاشیه تهران بردم و آن را آتش زدم و سپس بقایای جنازه را دفن کردم .
با اظهارات جدید این مرد پلیس به جست‌وجو در مکان مورد اشاره پرداخت که سهیل ادعا کرده بود جسد را آنجا دفن کرده است. ساعت‌ها جست‌وجو و کندن زمین با لودر نتیجه نداد و بقایای جسد پیدا نشد.
با گذشت نزدیک به ده سال از این ماجرا و در حالی که جسد کشف نشده و سهیل همچنان مدعی است دستی در قتل نداشته، برای وی به اتهام ترک فعل کیفرخواست صادر شد و وی دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استانِ تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد.
در این جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و گفت: بنا به ادعای متهم اگر زن میانسال بعد از نوشیدن سرکه بیهوش شده باشد سهیل می‌توانست با اورژانس تماس بگیرد تا عمل احیا برای زنده ماندن این زن انجام شود. اما او این کار را نکرده و ترک فعل او منجر به فوت این زن شده است. از این رو برایش تقاضای کیفر دارم.
سپس شش نفر از اولیای‌دم در دادگاه حاضر شدند و برای سهیل قصاص خواستند. آنها گفتند در ده سالی که از این ماجرا گذشته چند نفر از خواهر و برادرهایمان فوت شده اند و همین موضوع باعث شده تعداد وراث بیشتر شوند ولی همگی آنها نتوانسته‌اند در دادگاه حاضر شوند.
سپس متهم به دفاع پرداخت و گفت: من سپیده را از قبل می‌شناختم. او آن روز به خانه من آمد. در حال صحبت بودیم که سپیده سراغ یخچال رفت و بعد از خوردن سرکه یکباره روی زمین افتاد. ترسیده بودم. بالای سرش رفتم اما متوجه شدم بدنش سرد شده است. به همین خاطر از ترسم نیمه‌شب جسد را به حاشیه تهران بردم و آن را آتش زدم .سپس بقایای آن را دفن کردم. باور کنید من در قتل دستی نداشتم و نمی‌دانم او چرا فوت شد.
در پایان جلسه، هیات قضایی ادامه نشست را به روزهای آینده موکول کردند تا سایر اولیای‌دم در دادگاه حاضر شوند و تقاضایشان را مطرح کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها