jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۹۳۷۲۷   ۰۵ اسفند ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

‌رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران، با اظهار نگرانی از این‌که در سال‌های اخیر بالغ بر ۲۵ هزار نفر از پزشکان پروانه طبابت دریافت نکرده‌اند، گفت: حذف پزشکان از چرخه درمان به دلیل مسائل اقتصادی و معیشتی و مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله کانادا، آمریکا و اروپا دغدغه جدی و نگران کننده‌ای است.

به گزارش مهر، ایرج خسرونیا افزود: خیل عظیمی از پزشکان کشور که سرمایه‌های ارزشمند انسانی، علمی و درمانی مملکت محسوب می‌شوند از طبابت دست کشیده‌اند. وی‌ ادامه داد: وجود پزشکان، پرستاران و افراد متخصص و فوق‌تخصص که سرمایه‌های انسانی و درمانی کشوربه شمار می‌روند به مراتب از درآمد نفت، گاز و فروش منابع ملی سودمندتر و باارزش‌تر هستند چنانچه این روند ادامه یابد با هیچ بودجه و توانی قابل جبران نخواهد بود. خسرونیا با اشاره به نفع مردم از طرح تحول سلامت عنوان کرد: مشکلات مالی و تعویق یک تا دو ساله در پرداخت حقوق، گرفتاری‌های متعددی برای پرستاران، پزشکان، کادر درمانی و مراکز بیمارستانی ایجاد کرده تا جایی که از پرسنل می‌خواهند حق‌الزحمه‌های معوق خود را ببخشند. این رفتار موجب بی‌اعتمادی و کاهش شدید کیفیت درمان خواهد شد. رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران ضمن اظهار تاسف از دریافت حق عضویت سالانه انجمن متخصصان گوارش ایران به مبلغ ۶۰۰ هزار تومان از هر پزشک متخصص داخلی بابت گواهی اجازه انجام آندوسکوپی افزود: پزشکان متخصص داخلی علاوه بر گذراندن دوره مذکور در دوران تحصیل مطابق کوریکولوم آموزشی، همچنین شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت آموزشی و حضور در کنگره‌های سالانه، اکنون مجوز انجام آندوسکوپی نداشته و با سازمان‌های بیمه‌گر بابت نداشتن گواهی انجام آن مشکل دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر