jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۲۰۸۱ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پیش‌نویس بیانیه مشترک دیدار فلسطینی‌ها در مسکو بر حق برپایی کشور فلسطین به پایتختی قدس شرقی در اراضی اشغالی در مرزهای ۱۹۶۷و ضرورت تضمین حق بازگشت بر اساس قطعنامه‌های ذی‌ربط سازمان ملل و اصول قوانین بین‌المللی تاکید دارد.

مشارکت کنندگان در این گفت‌وگو آخرین تحولات پرونده طرح آشتی ملی فلسطین را مورد بررسی قرار داده و بر پایبندی خود بر توافق رنامه قاهره و همکاری مشترک برای حل تناقض‌ها از طریق گفت‌وگو تصریح کردند. این بیانیه اما از سوی دو گروه حماس و جهاد اسلامی امضا نشد. ده گروه فلسطینی روز یکشنبه برای مشارکت در کنفرانسی که مؤسسه شرق شناسی وابسته به وزارت خارجه روسیه آن را ترتیب داده بود، برای بررسی آخرین تحولات مساله فلسطین و پرونده آشتی ملی وارد مسکو شدند. درهمین رابطه خبرنگار المیادین در مسکو گفت، دو جنبش حماس و جهاد اسلامی امضای بیانیه گروه‌ها را رد کردند. محمدالهندی یکی از اعضای برجسته جهاد اسلامی به المیادین گفت جنبش جهاد اسلامی فلسطین با امضای پیش نویس بیانیه مسکو به دلیل وجود دو بند مخالفت کرده است، اول این‌که سازمان آزادی‌بخش فلسطین را تنها نماینده شرعی و قانونی ملت فلسطین دانسته، بدون این‌که آن را به تجدید ساختار و توسعه آن بر اساس توافق سال 2005 قاهره مرتبط بداند و بند دوم هم مربوط به تشکیل کشور فلسطین در مرزهای 1967 به پایتخت شرق قدس است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر