jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۹۱۸۶۶ ۱۳ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مستند «شرح یک عکس» به کارگردانی ساتیار امامی، در فصل جدید برنامه «به اضافه مستند» روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

به گزارش جام‌جم، در این قسمت و پس از پخش مستند، سیدحسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و ساتیار امامی کارگردان مستند شرح یک عکس، مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع حمله تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی در خرداد ۱۳۹۶ صحبت خواهند کرد و ناگفته‌هایی از این ماجرا را برای مخاطبان بیان می‌کنند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.
مستند شرح یک عکس، روایتی متفاوت از حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی در قالب تصویری دیده نشده از آن است. عماد اسماعیل‌زاده، پسر بچه خردسال گرگانی یکی از افرادی بود که 17خرداد ۹۶ و همزمان با حمله تروریستی داعش به مجلس در آنجا حضور داشت. ماجرای نجات قهرمانانه او از داخل مجلس توسط نیروهای امنیتی و در مقابل چشمان تروریست‌ها، داستان عکسی را رقم زد که تا سال‌های سال از ذهن هیچ مخاطبی پاک نخواهد شد. این مستند به عکس مشهور امید وهاب‌زاده از نجات عماد و تأثیر این عکس بر زندگی این کودک می‌پردازد.
این مستند که به کارگردانی ساتیار امامی تولید شده است، موفق شد به فهرست نامزدهای بهترین فیلم مستند بلند یازدهمین دوره جشنواه سینما حقیقت راه پیدا کرده و در گروه هنر و تجربه نیز اکران شود. اکنون این مستند، برای اولین بار در تلویزیون و برنامه به اضافه مستند پخش و رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه، امشب ساعت ۲۰ و۳۰ دقیقه پخش خواهد شد و بازپخش آن نیز چهارشنبه ساعت ۹ صبح و جمعه ۱۶ آذرماه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه است. به اضافه مستند، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید وبخش ‌هایی متنوع، سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر