مستند «شرح یک عکس» به کارگردانی ساتیار امامی، در فصل جدید برنامه «به اضافه مستند» روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.
کد خبر: ۱۱۹۱۸۶۶

به گزارش جام‌جم، در این قسمت و پس از پخش مستند، سیدحسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و ساتیار امامی کارگردان مستند شرح یک عکس، مهمان برنامه خواهند بود و با موضوع حمله تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی در خرداد ۱۳۹۶ صحبت خواهند کرد و ناگفته‌هایی از این ماجرا را برای مخاطبان بیان می‌کنند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.
مستند شرح یک عکس، روایتی متفاوت از حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی در قالب تصویری دیده نشده از آن است. عماد اسماعیل‌زاده، پسر بچه خردسال گرگانی یکی از افرادی بود که 17خرداد ۹۶ و همزمان با حمله تروریستی داعش به مجلس در آنجا حضور داشت. ماجرای نجات قهرمانانه او از داخل مجلس توسط نیروهای امنیتی و در مقابل چشمان تروریست‌ها، داستان عکسی را رقم زد که تا سال‌های سال از ذهن هیچ مخاطبی پاک نخواهد شد. این مستند به عکس مشهور امید وهاب‌زاده از نجات عماد و تأثیر این عکس بر زندگی این کودک می‌پردازد.
این مستند که به کارگردانی ساتیار امامی تولید شده است، موفق شد به فهرست نامزدهای بهترین فیلم مستند بلند یازدهمین دوره جشنواه سینما حقیقت راه پیدا کرده و در گروه هنر و تجربه نیز اکران شود. اکنون این مستند، برای اولین بار در تلویزیون و برنامه به اضافه مستند پخش و رونمایی خواهد شد. این قسمت از برنامه، امشب ساعت ۲۰ و۳۰ دقیقه پخش خواهد شد و بازپخش آن نیز چهارشنبه ساعت ۹ صبح و جمعه ۱۶ آذرماه ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه است. به اضافه مستند، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید وبخش ‌هایی متنوع، سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها