امروز حساس ترین دیدار هفته اول دور برگشت لیگ برتر بین تیم های پرسپولیس و پدیده از ساعت 17 در استادیوم آزادی تهران در حالی آغاز می شود که بازی از کمک داور ویدئویی بهره می برد.
کد خبر: ۱۱۹۰۵۷۸
VAR در بازی پرسپولیس – پدیده خاموش است!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ورزش سه ،‌ البته سیستم VAR هنوز درایران راه اندازی نشده است و قرار است در آینده نماینده فیفا با سفر به تهران نمونه ایرانی این سیستم را مورد ارزیابی قرار دهد و در صورت تایید دستور استفاده آن در بازی های لیگ برتر را صادر کند.

در بازی امروز پرسپولیس – پدیده همان طور که اشاره شد این سیستم مورد بررسی دوباره قرار می گیرد اما علیرضا فغانی کمک داور ویدئویی بازی گزارشی به سید مهدی سید علی داور مسابقه نخواهد داد. به واقع VAR در این بازی آفلاین است.

VAR ایرانی پیش تر در تمرینات درون تیمی تیم ملی جوانان و هم چنین در استادیوم پاس مورد بررسی قرار گرفته بود و به زعم داوود رفعتی دارای اشکالاتی است که این اشکالات در حال رفع است. پیش تر کمیته داوران وعده داده بود در دور برگشت بازی های لیگ برتر از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده خواهد کرد اما وقتی متوجه شد فعلا امکان چنین چیزی وجود ندارد استفاده از داوران پشت دروازه را در دستور کار قرار داده است.

قرار است در بازی امروز علیرضا فغانی معایب سیستم VAR ایرانی را به کمیته داوران گزارش دهد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها