jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۸۰۰۶   ۲۵ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

با 16 کمدین «اداباز» خندوانه بیشتر آشنا شوید

8برنامه پیچیده برای خنداندن شما

در قسمت پنجشنبه‌شب خندوانه تکلیف گروه‌های مسابقه «ادابازی» روشن شد. جوان پیش از شروع فصل ششم برنامه نوید اجرایی شدن ادابازی را داده بود و با عملی شدن این قول در این سری از خندوانه، ادابازی به سومین فصل خود رسید. در دوره‌های پیشین تعدادی از هنرمندان و حتی ورزشکاران در این رقابت شاد حضور داشتند و در این سری نیز غالب شرکت‌کنندگان از میان بازیگران هستند و البته دو مجری و یک کمدین نیز حضور دارند که برخی از این افراد در دو رقابت پیشین ادابازی نیز شرکت داشتند. خندوانه در طول شش فصلی که از حیاتش گذشته، همواره سعی داشته از چهره‌ها برای هر چه جذاب‌تر کردن برنامه استفاده کند و در این راه تاکنون با اجرای مسابقه‌های مختلف از جمله استندآپ کمدی، خانواده باحال، لباهنگ و ادابازی که البته ایده برخی از آنان برگرفته از برنامه‌های خارجی است، توانسته مخاطبان را با خود همراه کند. اگر شما هم از مخاطبان این برنامه هستید، شاید برایتان جالب باشد بیشتر با هشت گروه شرکت‌کننده در ادابازی آشنا شوید و گمانه‌زنی‌های ما در مورد شانس هر یک از این تیم‌ها برای رسیدن به فینال را بدانید.

رفقای 25 ساله: غفوریان و بنفشه‌خواه
گروه رفقای 25 ساله در واقع از قهرمان و نایب‌قهرمان دوره نخست ادابازی تشکیل شده است. در دوره اول مسابقه، غفوریان با سپند امیرسلیمانی و بنفشه‌خواه با برادرش، پژمان شرکت کرده بودند؛‌ این دو گروه در فینال مقابل هم قرار گرفتند و گروه غفوریان توانست مقام اول را کسب کند.
در این دوره اما دوستان قدیمی یعنی بنفشه‌خواه و غفوریان که به گفته خودشان 25 سال از رفاقتشان می‌گذرد در کنار هم ایستاده‌اند. با توجه به پیشینه‌ این دو نفر در ادوار گذشته می‌توان حدس زد که شانس بسیاری برای برنده شدن یا دست کم رسیدن به مراحل نهایی داشته باشند و غیر از این از همان افتتاحیه رقابت نشان دادند که می‌توان به آنها لقب بانمک‌ترین گروه را هم داد.

تنسی تاکسیدو و چاملی: عباسی و مفیدی
گروه مقابل «رفقای 25 ساله» هم خود از دوستان قدیمی هستند که در آثار مختلف از جمله مجموعه «خنده بازار» بازی‌هایشان را دیده‌ایم. شهاب عباسی علاوه بر بازی در مجموعه خنده بازار و شکرآباد که مفیدی نیز در آنها حضور داشته،‌ این آثار را کارگردانی هم کرده است. او در این سال‌ها با یافتن زبان طنز خود پله پله کار ساخت مجموعه‌های کمدی را ادامه داد و با ساخت سریال «افسانه هزارپایان» که یک کمدی تاریخی است، نشان داد در این زمینه به ثبات رسیده است. مفیدی اما مدتی است در آثار نمایشی کم پیدا شده و اکنون با قرار گرفتن در کنار عباسی در این مسابقه دوباره به قاب تصویر بازگشته است. گمانه‌زنی در مورد این گروه ساده نیست، «تنسی‌تاکسیدو و چاملی» را می‌توان گروه ناشناخته‌ها نامید.

فِرتاس: اقدسی و شاهی
اقدسی در دوره پیشین این مسابقه نیز حضور داشت و تا به حال بارها در بخش‌های مختلف این برنامه حاضر شده است. شاید خاطره‌انگیزترین حضور او را بتوان نمایشی همراه با ترانه «ایران» از سالار عقیلی دانست که در آن اقدسی با بهره بردن از مهارت‌های بدلکاری‌اش، خود را در مقابل چشمان بینندگان آتش زد.
اقدسی اخیرا بازیگری را با سریال «حوالی پاییز» تجربه کرد و پیش از آن هم تجربه کارگردانی فیلم کوتاه و همچنین فعالیت در حرفه اصلی‌اش یعنی بدلکاری و حرکات ورزشی-سینمایی را دارد. اقدسی این‌بار در کنار هومن شاهی قرار گرفته که او نیز از همکاران قدیمی خندوانه است. شاهی را احتمالا با نام مستعار هومن گامنو می‌شناسید. او از خوانندگان رپ و دارای لحن ویژه‌ای در خواندن است؛ قطعاتی مثل «خنده خنده،‌ خندوانه» را که گاه در میان برنامه پخش می‌شود، حتما از او شنیده‌اید. شاهی چندباری در برنامه حاضر شده و روی صحنه به اجرا پرداخته و حالا کنار اقدسی گروه فرتاس را تشکیل داده‌اند که نام آن برگرفته از تضاد جالب ظاهری این دو است.

بصل‌النخاع: نادری و کاظمی
در گروه دو مقابل فرتاس، تیم بصل‌النخاع قرار دارد. از نام انتخابی اعضای بصل‌النخاع می‌توان به طبع طنزشان پی برد. این دو نفر محمد نادری و امیر کاظمی، بازیگرانی هستند که اخیرا آنان را در سریال‌های سروش صحت دیده‌ایم. کاظمی همان مازیار سریال لیسانسه‌ها و نادری که در دوره قبل با ارژنگ امیرفضلی هم‌گروه بود، نیز پدر خانواده در مجموعه شمعدانی است؛ حالا پدر و پسر سریال شمعدانی از دو نسل متفاوت در کنار هم قرار گرفته‌اند. رقابت این دو نفر با اقدسی و شاهی چندان قابل پیش‌بینی نیست، زیرا که در هر دو گروه یک نفر حضور دارد که پیش از این هم در ادابازی شرکت داشته است. با این وجود شاید بتوان بخت بصل‌النخاعی‌ها را به خاطر تجربه موفق نادری در کنار امیرفضلی بیشتر دانست. گروه نادری در دوره پیشین،‌ با کدگذاری‌های عجیبی که داشتند توانستند همکاری خوبی با هم داشته باشند و به‌راحتی اجرای یکدیگر را حدس بزنند تا جایی که جوان اعلام کرد به دلیل تناوب این اتفاق به شک افتاده بودند و حتی در آن زمان تصمیم می‌گیرند تصویربرداری قسمت مربوط به آنان را به روز دیگری موکول کنند.

میلیچ و اسپریچو: کرمی و رفیعی
حسین رفیعی در دوره پیش با امیر کربلایی‌زاده هم‌گروه بود و این‌بار در کنار نیما کرمی قرار گرفته است. کرمی، مجری سیما اولین حضورش در خندوانه را تجربه می‌کند و این بار این دو مجری در تیمی با نام عجیب میلیچ و اسپریچو در گروه 3 قرار گرفته‌اند که بناست در مرحله اول مهارت خودشان را در ادابازی یا همان پانتومیم به رخ تیم «آهنگ نکیسا» بکشند. قضاوت از روی ظاهر و سوابق باعث می‌شود به نظر بیاید این گروه شانس بیشتری در برابر تیم رقیبشان دارند و احتمالا گروه سرگرم‌کننده‌تری نیز خواهند بود. حسین رفیعی به سبب سابقه حضورش در آثار کمدی، اجراهای غالبا مفرحش و همچنین تکه‌پراکنی‌های گاه و بیگاهش مسلما این تیم را به یکی از تیم‌های بانمک خندوانه بدل می‌کند و احتمالا به دلیل تجربه پیشین‌اش شانس کرمی را نیز برای بالا رفتن افزایش می‌دهد.

آهنگ نکیسا: نکیسا و آهنگی
در میان نام‌های عجیب و غریب تیم‌های شرکت‌کننده «آهنگ نکیسا» یکی از بامسماترین آنهاست. گروهی متشکل از نیما نکیسا دروازه‌بان سابق فوتبال و حامد آهنگی استندآپ کمدین. آهنگی که در دو سری گذشته هم در این رقابت همراه خندوانه بوده است،‌ در افتتاحیه مسابقه از مهرداد میناوند و نصرا... رادش تشکر کرد که در دوره‌های قبل همراه او بودند. او تجربه کار نمایش، حضور در جنگ‌های شبانه و بازیگری را دارد و در کنار او نکیسا نیز دستی بر آتش هنر دارد؛ بازیگری را تجربه کرده، پیانیست نیز هست و گهگاه خوانندگی هم می‌کند و جالب‌تر این‌که در رشته آسیب‌شناسی ورزشی در دانشگاه تهران در مقطع دکتری نیز در حال تحصیل است. اگر مهارت بازیگری را به موفقیت در ادابازی مربوط بدانیم، شانس این گروه با حضور آهنگی بیشتر می‌شود اما در مقابل «میلیچ و اسپریچو» کارشان سخت به نظر می‌رسد.

پنجاهی‌ها: گودرزی و شکرآبی
پنجاهی‌ها یکی از تیم‌های متفاوت این سری از ادا‌بازی هستند. دو بازیگر که عمدتا آنها را در کارهای غیرکمدی دیده‌ایم این‌بار در قالب یک تیم در کنار هم قرار گرفته‌اند. گروهی که در افتتاحیه آرام و بی‌هیاهوتر از تیم‌های دیگر به نظر می‌رسیدند. شکرآبی و گودرزی در این رقابت در مرحله اول باید تیم «ضد ضرب» را از میان بردارند و به نظر می‌رسد تا اینجای کار، راه دشواری پیش‌روی آنان نیست.
گودرزی در آغاز راه بازیگری‌اش نوید ستاره‌ای تازه به سپهر سینما و تلویزیون را می‌داد، اما در این مسیر از صعود بازماند و مدتی است با اجرای مسابقه پنج ستاره مجری‌گری را تجربه می‌کند. شکرآبی اما مدتی است کمتر در قاب تصویر دیده می‌شود و گویی آخرین اثری که در آن بیشتر دیده شده، بازی در نقش ارنست پرون در مجموعه تلویزیونی معمای شاه است که به چندسال پیش بازمی‌گردد.

ضدضرب: بابایی و یغمایی
باربد بابایی را با اجرای برنامه شب‌کوک می‌شناسیم،‌ برنامه‌ای مختص به استعدادیابی خوانندگی به کارگردانی او که مدتی روی آنتن شبکه نسیم می‌رفت و داوران آن فریدون آسرایی،‌ مهدی یغمایی،‌ پوریا حیدری و فرهاد برنجان بودند؛ بابایی علاوه بر اجرا، تجربه خوانندگی را هم دارد. او برای نخستین‌بار در این رقابت در کنار مهدی یغمایی که او نیز خواننده است در مقابل «پنجاهی‌ها» قرار گرفته است.
یغمایی و بابایی هم از آن گروه‌های آرام و ناشناخته به نظر می‌رسند که نمی‌توان حدس چندانی در مورد موفقیت یا عدم‌موفقیت آنان زد، اما اگر باز به همان نکته بازگردیم که احتمالا بازیگران برای اجرای کلمات در سکوت مهارت بیشتری دارند و آشنایی‌شان با زبان بدن هم افزون‌تر است، باید گفت این تیم باید مقابل «پنجاهی‌ها» تلاش بیشتری برای ضد ضرب باقی ماندن داشته باشد.

نوشین مجلسی

رسانه

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر