jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۶۶۷۱   ۲۹ آذر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

حالا درست است که کلی مراسم‌ عجیب و غریب و فرنگی دور و برمان را گرفته و مثل قارچ هم دارد از سر و روی فرهنگ عمومی بالا می‌رود، ولی ما هم رسم و رسوم خودمان را داریم.

انصافا کی دلش می‌آید دورهمی‌های خانوادگی، از بزرگ تا کوچک فامیل را در بلندترین شب سال با مراسم‌ اجق وجقی مثل هالووین و امثالهم عوض کند؟! اصلا این شب برای ما از سال‌ها قبل با دورهمی و صله رحم، آن هم دور بزرگ‌ترهای فامیل گره خورده. حالا نگوییم تنه به تنه نوروز می‌زند ولی قبول بفرمایید چیزی در همان حد و اندازه برای فرهنگ ما بار و معنا و البته ارزش داشته. با این اوصاف توقع ندارید که بی‌خیال این دورهمی خانوادگی پر از صفا و صمیمیت شویم ؟! دارید؟! برای همین هم بچه‌های فرهنگی امروز با دست پر آمده‌اند و پیش‌پیش به استقبال شب یلدا رفته‌اند. از ما می‌شنوید، این چند صفحه فرهنگی را امروز نخوانید و بگذارید برای فرداشب. بعد از این‌که دور بزرگ فامیل جمع شدید و دستبوسی کردید و حال و احوالپرسی و خواندن چند غزل از دیوان خواجه شمس‌الدین حافظ شیرازی، چهار صفحه ما را هم باز کنید و بلند بلند برای بقیه اعضای فامیل بخوانید و صفا کنید. خب ما هم زیادی مزاحم اوقات شما نشویم. جمع خانوادگی که جمع باشد، دعا و درخواستش هم بالا می‌رود. الهی نفس همه‌مان گرم و سفره‌مان بابرکت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر