jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۱۱۸۶۲۵۹ ۰۱ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۴:۲۷

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

حیثیت مدعی حامی حقوق بشر زیر سوال رفت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به دستگیری غیرقانونی خبرنگار پرس‌تی‌وی اظهار کرد: رفتار دوگانه آمریکا در جهت نقض حقوق بشر و حقوق یک انسان، حیثیت مدعی حامی حقوق بشر را زیر سوأل برد.

حیثیت مدعی حامی حقوق بشر زیر سوال رفت

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با جام جم آنلاین در این زمینه گفت: رفتار ناشایست آمریکایی‌ها در بازداشت خبرنگار رسمی پرس تی وی نشان‌دهنده برخورد یک بام و دوهوای آمریکایی‌ها به آزادی بیان و حقوق بشر است.

وی در ادامه افزود: این اقدام نشان داد آمریکا برخلاف ادعاهای دروغین خود به حقوق بشر پایبندی ندارد و هر جا خبرنگار یا گروهی در جهت منافع آن‌ها باشد از آن‌ها حمایت می‌کنند اما اگر برخلاف منافع آن‌ها باشد برخورد می‌کنند و ابتدایی‌ترین حقوق و آزادی آن‌ها را لگدمال می‌کنند، نحوه بازداشت و نوع برخوردها با این خانم خبرنگار نشان‌دهنده رفتارهای قرون‌وسطایی است که فقط در تاریخ آن را می‌خوانیم.

نقوی حسینی بابیان اینکه این اتفاق چهره‌ای دیگر از بی‌قیدی آمریکا را برای همگان روشن کرد گفت: این رفتارهای به‌دوراز انسانیت آمریکا در عرصه بین‌المللی حیثیت این کشور را زیر سوأل می‌برد و قطعاً بر برخورد دوگانه آن‌ها با مسئله حقوق بشر که مدعی رعایت آن هستند و کشورشان را مهد آزادی‌های مدنی می‌دانند، مهر تأیید میزند.

عضو کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: البته در رابطه با بازداشت خانم هاشمی حرف‌های زیادی گفته‌شده است تأیید دولت آمریکا بر صحت رفتارها و اتفاقات در زندان صحه می‌گذارد، حتی امکان این وجود دارد که این بازداشت به دستور ترامپ باشد چراکه از او هیچ‌چیزی بعید نیست، اما به‌هرحال نمی‌توان به‌طورقطع هم تأیید کرد که رئیس‌جمهور آمریکا دستور مستقیم برای بازداشت خانم هاشمی داده باشد.

وی با اشاره به قطع شدن روابط و مذاکرات ایران و آمریکا بعد از خروج آمریکا از برجام تصریح کرد: ازنظر ملت و دولت ایران، آمریکا قابل‌اعتماد نیست و قابلیت مذاکره را ندارد،اما این اتفاقات ناشایست خارج از عرف هم ذهنیت ملت ایران همین موضوع را القا می‌کند که با آمریکایی‌ها نمی‌شود وارد مذاکره شد و این اتفاق هم بر بدعهدی آمریکا یک مهر تأیید مجدداً گذاشت و قطعاً بر بدتر شدن این روابط دامن خواهد زد.

نقوی حسینی در پایان خاطرنشان کرد: در عرصه بین‌المللی بازهم شاهد این‌گونه اتفاقات خواهیم بود همان‌طور که پیش‌ازاین هم اتفاق افتاده است، اگر خبرنگاری که درراستای منافع غرب کاری انجام داده باشد و همسو حرکت کند به‌خصوص اگر که خانم باشد، برای آزادی او تبلیغات مختلف به راه انداخته می‌شود، افکار عمومی و نهادهای بین‌المللی را برای آزادی وی بسیج شود.

اما وقتی فردی مانند خبرنگار شبکه پرس تی وی،که در جهت منافع آمریکا نبوده و نیست بازداشت می‌شود نه‌تنها آمریکا که مدافع حقوق بشر است از دادن توضیحات لازم طفره می‌رود که برخی رسانه‌های داخلی و خارجی هم دچار یک سکوت مرگ می‌شوند و حرفی از این اتفاق به میان نمی‌آورند.

وی همچنین گفت: در این شرایط بایکوت خبری بازداشت این خبرنگار، دستگاه دیپلماسی ما موظف است هم موضوع آزادی ایشان را پیگیری را پیگیری کند و هم مظلومیت این اتفاق را به افکار عمومی انتقال دهد و نشان‌دهنده رفتار دوگانه آمریکایی‌ها باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر