jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۱۸۶۰۴۲   ۳۰ دی ۱۳۹۷  |  ۱۸:۰۳

یک کارشناس لاستیک گفت: خریداران لاستیک باید حتما در زمان خرید لاستیک تاریخ تولید و علامت استاندارد ایران یا نماد E مارک بین المللی تایر همراه با شماره آنرا چک کنند.

توصیه های یک کارشناس لاستیک برای خرید تایر

به گزارش جام جم آنلاین از عصر ایران ، مهندس مرتضی قربانی گل پرور افزود: مهمترین موضوع برای خرید تایر کنترل تاریخ تولید آن است به شکلی که بر روی همه تایرها یک عدد 4 رقمی درج شده است که 2 رقم اول آن هفته تولید تایر و دو رقم دوم سال تولید تایر به میلادی است.

وی با اشاره به این که همه تایرهای تولید داخل نشان استاندارد بر روی تایرها دارند افزود: تایرهای خارجی هم باید نماد E مارک بین المللی و شماره این نماد را داشته باشند.

یک کارشناس لاستیک با اشاره به اینکه تولیدکنندگان تایرهای ایرانی نسبت به ضمانت تایرهای خود تا 3 سال اقدام می کنند، افزود: یکی از شرکت ها در این زمینه حتی 48 ماه خدمات پس از فروش نیز ارایه می کند.

وی با تاکید بر این که خدمات پس از فروش یکی از ارکان مهم در احقاق حقوق خریداران تایر است گفت: با توجه به حجم گسترده خدمات پس از فروش برندهای ایرانی تایر توصیه می کنیم رانندگان از برندهای داخلی یا برندهای اروپایی در این حوزه استفاده کنند چرا که تایر نامرغوب در افزایش مصرف سوخت و بروز سوانح رانندگی نقش بسزایی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها