jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۸۱۶۰۱ ۰۶ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رفعتی در گفت‌وگو با جام‌جم:

بنیادی‌فر به میان داوران A آسیا رفت

سرانجام کنفدراسیون فوتبال آسیا پذیرفت که موعود بنیادی‌فر در میان داورات درجه اول آسیا قرار بگیرد. در این رابطه با داوود رفعتی، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال تماس گرفتیم تا اصل ماجرا را بدانیم.

ماجرای نامه AFC چیست؟
نامه‌ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده که قضاوت پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا را به موعود بنیادی‌فر داده‌اند.
آیا این نامه خبر امیدوارکننده‌ای در دل خود دارد؟
بعد از جدایی محسن ترکی و سعید مظفری‌زاده، تعداد داوران الیت ما در رده A آسیا به یک نفر (علیرضا فغانی) کاهش پیدا کرد. داوران دیگری در لیست داوران بین‌المللی ما بودند (از جمله موعود بنیادی‌فر و بیژن حیدری) که در رده‌های B و C آسیا قرار داشتند. این برای ما خوب نبود چون قضاوت‌های بزرگ از جمله قضاوت در لیگ قهرمانان آسیا به تیم‌های داوری ایرانی نمی‌رسید و این بیشتر از همه برای کمک داوران ما بد بود، چون آنها هم با داوران ایرانی به مسابقات اعزام می‌شوند. تلاش ما بر این بود که داور دیگری به فهرست داوران A ما اضافه شود. خوشبختانه آقای بنیادی‌فر در مرحله نهایی جوانان آسیا در اندونزی قضاوت‌های خوبی داشت و او را به رده B هدایت کرد. مرحله بعدی باید با مذاکره حل می‌شد که پرسپولیس با صعود به فینال، کار ما را تسهیل کرد. در تهران و در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، با مدیران رده بالای داوری آسیا از جمله هانی بالان نایب رئیس کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا مذاکره، کردیم و در پایان آن جلسه به ما گفتند منتظر نامه کنفدراسیون بمانید. حالا نامه‌ای آمده که آقای بنیادی‌فر را برای بازی پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در روز 23 بهمن امسال بین دو تیم بانکوک یونایتد تایلند و هانوی اف سی ویتنام انتخاب کرده است.
یعنی با این نامه، موعود بنیادی‌فر به رده داوران A آسیا اضافه شد؟
دقیقا. ما امیدواریم آقای بنیادی‌فر قضاوت بی‌نقصی در تایلند داشته باشد و تعداد داوران رده A فوتبال ایران به شکل رسمی به عدد 2 افزایش پیدا کند و بتوانیم مذاکره برای داور سوم را آغاز کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر