jamejamonline
کردستان عمومی کد خبر: ۱۱۷۹۸۶۶   ۲۵ آذر ۱۳۹۷  |  ۱۰:۲۲

فرمانده انتظامی استان کردستان از کلاهبرداری ۲۴۰ میلیاردی قاچاق گوشی تلفن همراه و ثبت غیرقانونی طرح ریجستری و همچنین دستگیری ۲۸ نفر در این رابطه در کردستان خبرداد.

کلاهبرداری ۲۴۰ میلیاردی با ثبت غیر قانونی طرح ریجستری در کردستان

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی استان کردستان، سردار علی آزادی در تشریح جزئیات این خبر، اظهارداشت: در پی اعلام فراخوان عمومی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در شهرستان مریوان مبنی بر واگذاری سیم کارت رایگان مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی گفت: ماموران در بررسی های اولیه دریافتند فرد یا افرادی پس از اخذ مدارک هویتی شهروندان با همکاری دو دفتر خدمات ارتباطی نسبت به ثبت نام آنان در سامانه یکی از اپراتورهای تلفن همراه برای واگذاری سیم کارت رایگان اقدام می کنند.

فرمانده انتظامی استان کردستان افزود: کلاهبرداران با وقفه حدودا دو هفته ای، سیم کارت های فعال شده را قبل از واگذاری و بدون اطلاع افراد به شهرستان های بانه و سقز برای ثبت غیر قانونی طرح ریجستری گوشی های تلفن همراه قاچاق ارسال و از آن طریق با استفاده از این سیم کارت ها، گوشی های فوق را ثبت و ریجستری می کردند.

آزادی ادامه داد: متهمان با هر کدام از این سیم کارت ها، پنج دستگاه گوشی تلفن همراه را در سامانه اپراتور مزبور ثبت می کردند.

وی یادآور شد: ماموران با توجه به سرنخ های موجود و نیز انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند نفر اول و متهم اصلی این پرونده را شناسایی و وی را طی عملیات ضربتی در مریوان دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان کردستان بیان کرد: در بازرسی از محل فعالیت این متهم، هفت هزار و ۳۰۰ عدد سیم کارت، ۱۳۰ جلد شناسنامه و مدارک هویتی، شش دستگاه لپ تاپ و پنج دستگاه کیس رایانه کشف شد.

آزادی گفت: متهم در تحقیقات پلیسی به همدستی ۲۸ نفر در ارتکاب این اقدام مجرمانه اعتراف کرد که کلیه اعضای این باند طی عملیات ضربتی در شهرستان های سقز، بانه، سنندج، سروآباد و شهرستان بوکان آذربایجان غربی شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه برابر اعترافات متهمان حدود ۱۲ هزار دستگاه گوشی تلفن همراه از این طریق ریجستری شدند، اظهارداشت: اعضای این باند گوشی های تلفن همراه قاچاق را در سایر شهرها و استان های دیگر خصوصا تهران به فروش رسانده که ارزش ریالی آنها بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی استان کردستان در ادامه افزود: متهمان پس از انجام تحقیقات با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و با قرار صادره روانه زندان شدند.

آزادی یادآور شد: پلیس با اشرافیت خوبی که در سطح استان دارد اجازه هیچ گونه فعالیت غیرقانونی و مجرمانه را به سودجویان نمی دهد بنابراین به شهروندان توصیه می کنیم با حفظ هوشیاری به هیچ وجه فریب تبلیغات افراد سود جو و فرصت طلب را نخورند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: