jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۷۸۶۹   ۳۰ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

وقتی نیمه اول بازی تیم‌های فوتبال آلمان و هلند پایان یافت و ژرمن‌ها با نتیجه 2 بر صفر از حریف خود پیش بودند، خیلی از طرفداران این تیم تصور می‌کردند بعد از ناکامی در جام‌جهانی و سقوط به دسته پایین‌تر در لیگ ملت‌های اروپا حداقل نکته مثبت این است که سال برای آنها با پیروزی به پایان می‌رسد. اما دو گل هلندی‌ها در پنج دقیقه پایانی بازی که سند صعود آنها به مرحله نیمه‌نهایی را امضا کرد، در واقع آب سردی بود که بر پیکر ژرمن‌ها ریخته شد. با این تساوی، یواخیم لوو و ژرمن‌ها سال 2018 را به بدترین شکل ممکن به پایان رساندند.

آلمان در ۱۳ بازی خودش در سال ۲۰۱۸، ۴ برد، ۳ تساوی و ۶ باخت کسب کرد و با ۱۴ گل زده و ۱۷ گل خورده یکی از بدترین آمارهایش را رقم زد. اولین ناکامی در صعود از گروه در جامجهانی و آخر شدن در مرحله گروهی لیگ اروپا بخوبی سقوط آزاد تیم لوو در سالی که گذشت را نشان میدهد. آلمان از ۱۳ بازی خود در سال ۲۰۱۸ فقط ۴ برد کسب کرد (8/30 درصد) که کمترین درصد پیروزی آنها در تقویم یکسال میلادی از سال ۱۹۶۴ محسوب میشود. یکی از نکاتی که کارشناسان فوتبال بر آن اذعان دارند، محسوس بودن غیبت مسوت اوزیل در ترکیب تیم لوو است. اوزیل بعد از جام جهانی روسیه و با جنجال فراوان از تیم ملی آلمان خداحافظی کرد و نبود خلاقیت در خط هافبک ژرمنها به دلیل غیبت او بوده است.

با وجود کسب این نتایج، سرمربی تیم ملی آلمان در سمت خود باقی مانده و فدراسیون فوتبال این کشور هنوز به این سرمربی آلمانی باور دارد. با این حال، هواداران تیم ملی این کشور بعد از بازی با هلند نارضایتی خود را نشان دادند و با در دست داشتن پلاکاردهایی که رویشان نوشته شده بود «لوو اخراج شود» به این قضیه اشاره کردند. خود لوو در صحبتهایش در پایان بازی به این نکته اشاره کرد که تیمش به کارهای زیادی برای پیشرفت نیاز دارد. او در این زمینه گفت: کمی طول میکشد تا شرایطی سال 2018 داشتیم را تغییر دهیم. در این تیم هنوز کارهای فراوانی هست که باید انجام شود. بازیکنان ما بعد از جام جهانی تنها سه هفته با هم تمرین کردند. پس نمیتوان انتظار داشت در عرض یک شب همه چیز درست شود. این پروسهای است که هنوز ادامه دارد و ما برای کامل کردن آن به زمان بیشتری نیاز داریم.

اشک‌های داور بازی آلمان- هلند

در شب تساوی 2 بر 2 تیم‌های ملی آلمان و هلند، داور رومانیایی این بازی سوژه عکاسان و دوربین‌های تلویزیونی شد. اویدو هاتگان، داور 38 ساله پیش از این بازی مادرش را از دست داده بود اما تصمیم گرفت تا این بازی را قضاوت کند؛ با این حال به دلیل ناراحتی در پایان بازی اشک ریخت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر