jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۷۷۰۷   ۲۹ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

مسعود زنده‌روح کرمانی، دبیر تخصصی و هنری جشنواره ملی «عکس آیات» از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره و افتتاح نمایشگاه‌های آن در روز ۳۰ آبان خبر داد.‌ به گفته زنده‌روح، مراسم اختتامیه جشنواره ملی عکس آیات ساعت 9 و 30 دقیقه صبح روز چهارشنبه (۳۰ آبان ماه) در اتاق بازرگانی شهر کرمان با حضور هنرمندان و برگزیدگان بخش‌های مختلف و مهمانانی از تهران برگزار می‌شود.

زندهروح درباره کمیت و کیفیت این دوره از جشنواره ملی عکس آیات میگوید: واقعیت این است که شاید تا به حال کمتر اتفاق افتاده باشد در موضوع قرآنی در آثار هنری، ما به سمت معنا و مفهوم و نمایش آثار قرآنی در زندگی روزمره حرکت کنیم. معمولا در نمایشگاههای عکس قرآنی رویکرد به سمت فضاهایی است که قرآن در آن استفاده میشود، مانند شبهای احیا یا مناسک مذهبی مانند تاسوعا و عاشورا. ما با شعار «قرآن معنای زندگی»، سعی کردیم مسیر عکسها را به سمتی هدایت کنیم که عکاس به دنبال نشانههای قرآنی در زندگی روزمره مردم باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر