jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۱۷۷۳۵۷ ۲۸ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

صحبت‌های اخیر وزیر امور خارجه مبنی بر وجود پولشویی گسترده در کشور که انتقادات فراوانی به همراه داشت در جلسه دیروز مجلس نیز مورد توجه نمایندگان بود و به آن پرداخته شد.

در همین زمینه در جلسهای که نمایندگان فراکسیون ولایی با غلامحسین محسنیاژهای، سخنگوی قوه قضاییه داشتند از این مقام قضایی درباره صحت و سقم ادعای وزیر خارجه پرسیده شد و به گفته سید حسین نقویحسینی، سخنگوی فراکسیون ولایت، محسنیاژهای اینگونه پاسخ داد: وزیر امور خارجه باید توضیح دهد و اسناد خود را ارائه کند. در این باره نامه نوشتم و گفتم که اگر این جملات از سوی ایشان است، توضیحات و اسناد وی اخذ شود.

علاوه بر نشست اعضای فراکسیون ولایت با محسنیاژهای، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و شاندیز هم در نطق میان دستور خود با انتقاد از وزیر امورخارجه درخصوص اظهاراتی که درخصوص موضوع پولشویی داشته، گفت: قوه قضاییه با کسانی که کشور را به پولشویی و فساد متهم کردند، برخورد کند.

به گزارش تسنیم همچنین حسینعلی حاجیدلیگانی نماینده مردم شاهینشهر در مجلس با بیان اینکه این اظهارات ظریف خلاف منافع ملی بود، گفت: به آقای ظریف 48 ساعت فرصت داده شده تا مدارک خود را در این زمینه به مجلس ارائه کند، وگرنه طرح استیضاح وی را کلید میزنیم.

پاسخ ظریف به منتقدان

البته وزیر امور خارجه هم پاسخهایی به منتقدانش در این زمینه دارد. محمدجواد ظریف که دیروز برای شرکت در جلسه کمیسیون امنیت ملی در خصوص رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان به CFT به مجلس رفته بود در جمع خبرنگاران گفت: نوار صحبتهایی که اخیرا برخی افراد به آن واکنش نشان دادند، موجود است. تقاضا میکنم کسانی که اعلام نظر کردند راجع به آنچه من اعلام کردم، نظر دهند نه آنچه خودشان ساختند.

ظریف گفت: مؤلف زنده است، نوار و کلیپ نیز موجود است. گوش کنند و اگر من جایی را متهم کردم آن وقت سؤال کنند.

وی در پاسخ به اینکه آیا در جلسه دیروز درباره اظهارات اخیرش از او سوال شده است یا نه، گفت: در جلسه امروز در این مورد بحث نشد چون دوستانی که در این باره سؤال داشتند از جلسه خارج شدند اما بنده آمادگی کامل برای ارائه توضیحات لازم را داشتم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر