jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۷۰۸۲   ۲۷ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

پس از اعلام رنکینگ جهانید و مشخص شدن جایگاه تیم‌ها در رده‌بندی جدید، گروه‌بندی نخستین تورنمنت انتخابی برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ هم انجام شد و تیم ملی ایران نیز حریفانش را شناخت.

به گزارش سایت فدراسیون والیبال، در روش جدید ۲۴ تیم برتر ردهبندی فدراسیون جهانی والیبال در شش گروه چهار تیمی به رقابت با همدیگر میپردازند تا در نهایت تیمهای نخست از هر گروه جواز حضور در المپیک را کسب کنند. پس از برگزاری این تورنمنت تکلیف شش تیم به اضافه ژاپن میزبان مشخص خواهد شد و پنج تیم باقی مانده از مسابقات انتخابی قارهای مشخص خواهد شد. همچنین از هر قاره یک تیم جواز حضور در المپیک را کسب خواهد کرد.

تیم ملی والیبال ایران که در ردهبندی فدراسیون جهانی در جایگاه هشتم قرار دارد، در مرحله نخست انتخابی المپیک ۲۰۲۰ با تیمهای روسیه، کوبا و مکزیک همگروه شد. گروهبندی مرحله نخست مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۰ به ترتیب زیر است:

گروه اول: برزیل، مصر، بلغارستان، کره جنوبی یا پورتوریکو

گروه دوم: آمریکا، بلژیک، هلند، کره جنوبی یا پورتوریکو

گروه سوم: ایتالیا، صربستان، استرالیا و کامرون

گروه چهارم: لهستان، فرانسه، اسلوونی و تونس

گروه پنجم: روسیه، ایران، کوبا و مکزیک

گروه ششم: کانادا، آرژانتین، فنلاند و چین

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر