jamejamonline
سیستان و بلوچستان کد خبر: ۱۱۷۵۲۶۷   ۱۹ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۰:۰۴

مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه ترکیدگی شیلنگ موتور سبب آتش سوزی یک لنج ماهیگیری در کنارک شد، گفت : این حادثه 2 کشته و 2 مجروح برجای گذاشت .

آتش سوزی در لنج ماهیگیری کنارک 2 کشته برجا گذاشت

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا،هدایت الله میرمرادزهی اظهار داشت: لنج بندر صیادی کنارک در 120 مایلی آب های ساحلی چابهار در نزدیکی کشور عمان روز گذشته دچار آتش سوزی شد.

وی افزود: پس از ترکیدگی شیلنگ قسمت موتور و آغاز آتش سوزی چهار نفر که برای عیب یابی و اطلاع از آتش سوزی به قسمت موتورخانه رفته بودند که 2 نفر بر اثر آتش سوزی کشته و 2 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع این لنج 16 نفر به همراه داشت که با استفاده از10 کپسول آتش نشانی ، کمک یک لنج دیگر و همچنین امداد نیروهای کشور عمان پس از سه ساعت آتش خاموش شد.

وی تصریح کرد: این لنج برای صید به آبهای فرا ساحلی رفته بود و در راه برگشت با بیش از 60 تن ماهی صنعتی دچار آتش سوزی شد.

میرمرادزهی ادامه داد: لنج سوخته شده با استفاده از بکسل شب گذشته به ساحل شهر کنارک منتقل شد.

وی اظهار داشت: 24 هزار و 196 نفر صیاد در قالب 35 تعاونی صیادی در آبهای ساحلی شهرستان های کنارک و چابهار به وسیله 907 فروند لنج شامل 501 فروند لنج برودتی و 406 فروند لنج یخی و هزار و 430 فروند قایق مشغول صید و صیادی هستند.

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: معمولا هر لنج برودتی حدود 45 روز تا یک ماه در دریاست و در طول فصل صید سه تا چهار بار می توانند صید را انجام دهد.

وی ادامه داد: در لنج های برودتی 15 تا 25 نفر، قایق 2 نفر و لنج های یخی هفت تا 10 نفر مشغول به کار هستند.

سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی منابع آبی دارای 2 اداره کل یلات در شمال و جنوب استان است که اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان(آبهای داخلی) مستقر در زابل واقع در شمال استان وظیفه کنترل و حمایت از منابع آبی داخلی و اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان مستقر در بندر چابهار واقع در جنوب استان در حوزه آبهای دریای عمان فعال است.

کنارک در 640 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: