jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۱۷۲۷۰۹ ۰۴ آبان ۱۳۹۷  |  ۱۷:۲۱

دبیر کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی، گفت: با هماهنگی صورت گرفته با سفارت عراق در تهران تا روز یکشنبه صدور ویزا برای زائرین اربعین حسینی از سوی این سفارتخانه و دفاتر کنسولی این کشور درایران ادامه دارد.

صدور ویزای اربعین تا یکشنبه ادامه دارد

به گزارش جام جم آنلاین، مرتضی آقایی با بیان اینکه طبق اعلام قبلی قرار بود که ساعت 24 امشب سامانه سماح غیرفعال شود ولی با هماهنگی‌های صورت گرفته با سفارت عراق در تهران تصمیم بر این گرفته شد که تا روز یکشنبه صدور ویزا ادامه پیدا کند، در همین چارچوب زائران می‌توانند تا پایان روز شنبه به سامانه سماح مراجعه کرده و برای درخواست ویزا اقدام کنند، ‌ خاطرنشان کرد : درحقیقت در ساعت 24 روز شنبه سامانه سماح غیرفعال می‌شود.

این مقام مسئول در ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت وگو با رادیو اربعین با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و 800 هزار نفر در سامانه سماح برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کرده اند که از این تعداد یک میلیون و 780 هزار نفر آنها ویزا دریافت کرده‌اند ، تصریح کرد: روند امور برای 20 هزار نفر باقی مانده است که از این 20 هزار نفر 7000 نفر کسانی هستند که مدارک خود را به دفاتر جهت صدور ویزا تحویل نداده‌اند. 13 هزار نفر نیز کسانی هستند که مدارک تحویل دادند و تا آخر امروز روادید آنها صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش عمده این افراد کسانی هستند که روز گذشته ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر در غالب استان‌ها روادید اربعین در کمتر از 24 ساعت صادر می‌شود و این روند در تهران حدود 48 ساعت طول می‌کشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر