jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۲۰۹۳   ۰۲ آبان ۱۳۹۷  |  ۰۸:۰۰

معاون اجتماعی پلیس فتا از شیوه جدید کلاهبرداری به بهانه ثبت‌نام و خرید بلیت برای زائران اربعین حسینی خبر داد.

سرهنگ پاشایی در گفتوگو با پایگاه خبری پلیس با اشاره به برخی کلاهبرداریهای اینترنتی به بهانه ثبتنام و خرید بلیت برای زوار اربعین حسینی از طریق سایتهای جعلی اظهار کرد: زائران اباعبدا... الحسین (ع) هنگام پرداخت هزینه بلیت به صورت اینترنتی، نکات ایمنی را رعایت و حتیالامکان از مکانهای مورد اعتماد برای ثبتنام و پرداختهای اینترنتی هزینهها استفاده کنند. وی ادامه داد: مجرمان با طراحی سایتهای شبیه سایتهای اصلی که درگاههای بانکی جعلی نیز دارد، اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد کرده و برای اخذ اطلاعات حساب شهروندان مثل رمز عبور و اطلاعات بانکی، کاربران را به صفحات جعلی موسوم به فیشینگ میکشانند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ضمن بیان اینکه شهروندان باید مراقب باشند در دام فیشرها و سایتهای جعلی که فقط برای سرقت اطلاعات بانکی افراد راهاندازی شدهاند، نیفتند، گفت: به زائران اربعین حسینی توصیه میکنیم به نشانی آن که در نوار ابزار آمده توجه کنند که در آن از پروتکل https استفاده شده باشد، در غیر این صورت سایت مذکور جعلی است. وی عنوان کرد: در نوار آدرس این وبسایت یک علامت قفل شکل است که تمام الزامات و مشخصات سازمان حج و زیارت قابلمشاهده است که اگر اطلاعاتی غیر از اطلاعات این سازمان در آن وجود داشت حاکی از جعلی بودن این سایت بوده و کاربران باید از ثبتنام در آن خودداری کنند.

سرهنگ پاشایی به منظور آگاهی بیشتر زائران اربعین و پیشگیری از وقوع جرایم سایبری و ایجاد مشکل برای هموطنان، توصیه کرد: از اتصال به دستگاههای وایفای ناشناس در طول سفر خودداری کنید، در پایان استفاده از اینترنت وای فای تلفن همراه خود را غیرفعال کنید، از ذخیره اطلاعات مهم بانکی روی حافظه تجهیزات هوشمند که در طول مسیر همراهتان است، بپرهیزید و اطلاعات شخصی و محرمانه خود را دراختیار دیگران قرار ندهید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

حق مطالبه از مسؤولان

حق مطالبه از مسؤولان

جایگاه مردم در حكومت مردم‌سالاری دینی اساسی و غیرقابل‌انکار است.حضورمردم پای صندوق‌های رأی یكی ازتجلیات این موضوع است اما صرفا محدود به آن نیست بلكه مطالبات مردمی هم جزئی از وظایف حكومت برآمده از مردم‌سالاری دینی است. ما در اندیشه مردم‌سالاری دینی هم برای مردم حق قائلیم و هم وظیفه.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر