jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۷۱۰۲۱   ۲۵ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

صادق عبداللهی متولد 27 دی 1327 در تهران بود که چند صباحی به عنوان سرپرست نویسندگان با «صبح جمعه» و «صبح جمعه با شما» در رادیو ایران همکاری می‌کرد و تا هفته پیش متن روزهای سه‌شنبه رادیو پیام را با اجرای منوچهر والی‌زاده می‌نوشت. وی به دلیل سکته مغزی در بیمارستان پارسیان دارفانی را وداع گفت.

به گزارش روابطعمومی معاونت صدای رسانه ملی، صادق عبداللهی طنزنویس برنامههای رادیویی و تلویزیونی را نمیتوان فقط با برنامه جمعه ایرانی که عمدهترین همکاری او با رادیو بوده، معرفی کرد.

او از 35سال پیش در برنامههای شاد و متنوع صبح جمعه رادیو، هوشیار و بیدار، جنگ هفتم، بعد از خبر، جنگ شب و جدی نگیرید تلویزیون به عنوان نویسنده، کارگردان و تهیهکننده حضور داشته است. صادق عبداللهی در اوج قلههای نویسندگی در رادیو و از نامداران طنز کشور بود که به خاطر طنزهایش در رادیو نامآور شد و به شهرت رسید.

سبک او در نویسندگی، زندهنویسی بود. یعنی نویسندهای که با حضور در استودیوی پخش، نیازهای محتوایی برنامه را فوری برآورده میکرد. او حتی در برنامه پرآیتم «جمعه ایرانی» هم با همین سبک نویسندگی میکرد. گفتنی است رادیو ایران در اردیبهشت امسال در اختتامیه «یک، دو، صدا» به پاس یک عمر تلاش فرهنگی و طنزنویسی او در ساحت رادیو، از وی تقدیر و تجلیل کرد.

مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم صادق عبداللهی ساعت 9 و30 دقیقه امروز از مقابل مسجد بلال سازمان صدا و سیما به سمت بهشت زهرا برگزار میشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر