jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۹۵۷۳   ۱۸ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

دو هفته بود به مدرسه می‌رفت؛ مدرسه قدیمی روستا که 13دانش‌آموز داشت. خوشحال بود و می‌خواست دکتر شود، اما این شادی خیلی زود پایان گرفت و در روز جهانی کودک، دنیای هفت‌ساله قربانی مدرسه فرسوده شد.

به گزارش جامجم، صبح دوشنبه 13دانشآموز مدرسه روستای گرماش شهرستان سنندج در حیاط بودند که ناگهان بخشی از دیوار فروریخت و دنیا ویسی، دختر هفتساله روستایی زیر آوار مصدوم شد.

پدر دنیا وقتی از حادثه باخبر شد خود را سریع به مدرسه رساند و همراه مدیر مدرسه، دخترک را به بیمارستان بعثت شهر سنندج رساندند. پزشکان برای نجات جان دنیا تلاش خود را آغاز کردند اما او بر اثر شدت جراحات جان باخت تا نخستین قربانی مدارس فرسوده در سال تحصیلی جدید باشد. دنیا ویسی که در این حادثه جان خود را از دست داد، دانشآموز کلاس اول بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه این دبستان دارای 13 نفر دانشآموز و یک کلاس چند پایه است، تصریح کرد: متأسفانه بارها در جلسات و گفتوگوهای مختلف هشدار دادهایم مدارس سطح استان فرسوده هستند، اما مورد بیتوجهی مسؤولان قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر