jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۶۹۱۴۰   ۱۶ مهر ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

منصور برزگر در گفت‌وگو با جام‌جم:

بیرون گود نشسته‌اند و می‌گویند «لنگش» کن!

به او می‌گویند علی پروین کشتی‌گیران. حرف‌هایش را همیشه رک و پوست کنده می‌زند و تمام. تعارفی با کسی ندارد. او منصور برزگر است. کسی که شاید دلش بیشتر از خیلی‌ها برای کشتی می‌سوزد. آن هم در شرایطی که کشتی ایران جدا از مسائلی خارجی که اذیتشان می‌کند، مسائل داخلی هم آنها را آزار می‌دهد. مثل بالا رفتن نرخ ارز و لغو خیلی از اردوهای آماده‌سازی. وضعیت این روزهای کشتی باعث شد تا با منصورخان تماس بگیریم.

به عنوان نخستین سوال باید بپرسیم که خیلیها میگویند اوضاع کشتی زیاد خوب نیست. اعزامها نصفه و نیمه انجام میشود و آهی در بساط نیست که خرج ورزش اول ایران شود.

آنچه که من به چشم دیدهام این است که رسول خادم در راس فدراسیون تلاشهای زیادی در این مدت انجام داده است. اما خب مشکلات وجود دارند و به تنهایی نمیشود کاری کرد. شما ببینید دلار چقدر گران شد و هزینهها چند برابر شد؟ اما درآمدها چطور؟ هیچ تغییری نکرده است. در این بین خیلیها هم هستند که از آب گلآلود ماهی میگیرند.

انتقادی که مطرح بود این است که اسپانسر تیم ملی پس از بازیهای آسیایی به کشتیگیران پاداش داد. خیلیها میگویند چرا حالا به کمک تیمهای ملی نمیآید.

سوال من این است که مگر وظیفه اسپانسر است؟ اسپانسر دوست داشته به ملیپوشان پاداش بدهد ما نمیتوانیم ملزمشان کنیم که خارج از چارچوب هزینه کنند. حالا رایزنیهایی با وزارت ورزش شده است تا شاید بتوانند ارز ثانویه تامین کنند. امیدوارم این مشکلات حل شود.

شما بارها گفتهاید که عدهای چوب لای چرخ کشتی میگذارند. این افراد و ...

ببینید همیشه از این حرفها هست و این آدمها هم همیشه هستند.اینها از جنس کشتی نیستند چرا که اگر بودند در این شرایط از این کارها نمیکردند.اگر دلتان به حال کشتی میسوزد بیایید کمک کنید. چرا بیرون گود نشستهاید میگویید لنگش کن؟

حرف خاصی مانده که بزنید؟

من از همه میخواهم که به تیم ملی و به کشتی کمک کنند. خانواده کشتی خانواده کوچکی نیست و هر کسی میتواند گوشهای از کار را بگیرد. شک نداشته باشید که با همدلی خیلی از مشکلات حل میشود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر